DOLAR 16,3772 0.06%
EURO 17,5956 0.63%
ALTIN 972,32-0,23
BITCOIN 478434-1,52%
Adıyaman
23°

AÇIK

17:04

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Yılancı’dan Seçim Sonrası İtiraf

Yılancı’dan Seçim Sonrası İtiraf

ABONE OL
2 Şubat 2021 00:19
Yılancı’dan Seçim Sonrası İtiraf
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Reklam

Kahta siyasetinin önemli simalarından biri olan ve şuanda da Ak Parti Belediye Meclis üyeliği yapan Ömer Yılancı, saha çalışmaları kapsamında gazetemizi ziyaret etti.

Kahta Gerçek Gazetesini ziyaret eden, Ömer Yılancı, burada gündeme ilişkin bir değerlendirme yaparak bir takım açıklamalarda bulundu.

Yaptığı açıklamalarda Kahta Belediye Başkanlık Adaylığının 1999 yılında Demokrat Parti ile başladığını ifade eden Yılancı şöyle devam etti:

“Uzun yıllardır aktif siyasette bulunmam münasebetiyle geniş çaplı bir kitleye hitap etmekteyim. Arkadaşlarımızla yaptığımız uzun istişareler sonucunda 1999 yılında Demokrat Partiden Kahta Belediye Başkan adayı olmaya karar verdim ve hemen akabinde yapılan seçimde de halkımızca yoğun bir ilgi gördük ve büyük bir oranda da oy aldık.2010 Yılında Demokrat Partiden ayrıldım. Demokrat partide Kahta Belediye Başkan adayı olduğum zaman, Demokrat Parti genel başkanı Hüsamettin Cindoruk’la makamında yaptığımız görüşmede sayın Cindoruk’un  merkez sağda ki düşünceden tamamen uzaklaşmış olduğunu ve  tam marjinal bir düşünceye sahip olduğuna şahit oldum. Bu durum üzerine arkadaşlarımızla yaptığımız bir değerlendirme sonrasında kısa bir süre içinde hemen Demokrat Parti ile siyasi bağımı sonlandırdım. Çünkü fikirlerimiz tamamen çakışıyordu.2011 Yılında Çevremizle ve Arkadaşlarımızla Ak Partiye Geçme Kararı Aldık.Ak Partiye gönül vermiş ve partide çeşitli görevlerde bulunan arkadaşlarımız, bizim de yerimizin Ak Parti olduğunu ve bu çatı altında olmamız gerektiğini, fikirlerimizin, düşüncelerimizin aynı olduğunu ve ayni tabana hitap etiğimizi söylediler. Ak Parti’de siyaset yapmamızın hem onlara hem de bize faydalı olacağını söylediler. Biz de sürekli yaptığımı gibi ortak akıl diyerek arkadaşlarımızla yaptığımız istişareler sonucunda bu önde bir karar aldık. Ak Parti’de 2011 yılında milletvekili adayı oldum. Ak Partiye geçtikten sonra 2011 yılında Ak Parti Adıyaman milletvekili aday adayı oldum. İlla aday olacağım diye bir kaide yok. Aday olmadık ama aday olan arkadaşlarımıza sahada yaptığımız çalışmalarda sanki kendim adaymışım gibi bütün ekibimizle seçim süresi boyunca durmaksızın, gece gündüz demeden hep beraber uğraştık, çalıştık. 2011 seçimlerinde en yüksek oranda, %85 oranında, oy aldık. 2011 yıllı milletvekili çalışmasından sonra 3 yıl boyunca, yerel seçim çalışması yaptım. 3 Yıl boyunca ekibimizdeki bütün arkadaşlarımızla durmaksızın, tüm gücümüzle çalıştık. Ve 2014 yılı yerel seçim zamanı gelmişti. Ak Parti’de aday adayı oldum. Adaylık bekliyoruz. O zaman Kahta’da bir değişiklik olacağı sinyalleri vardı. Bizim de parti çalışmalarız vardı, anket çalışmaları vardı. Herkesin beklentisi benim aday olmam yönündeydi. Bizim de beklentimiz o yöndeydi tabi ki.

Fakat aday açıklandı, bir de baktık ki, Ak Partiyle hiç alakası olmayan, Ak Partiye hiç emek vermemiş, üstelik ilçeye aday adaylığı müracaatında dahi bulunmamış bir arkadaşımıza, Ak Parti genel merkez tarafından adaylık verilmişti. Bu arkadaşımız hiç hak etmemiş olmasına rağmen aday gösterilmişti. Ben ve diğer aday adayları arkadaşlarım resmi müracaatlarımızı yapmış, partimize bağlı bir şekilde çalışmış olmamıza rağmen maalesef devre dışı bırakılmıştık.O Zaman Siyaseti Bırakma Noktasına Geldim. Baktım ki, siyasi büyüklerimizle beraber yola çıktığımız arkadaşlar iş bitikten sonra sanki hiçbir şey olmamış gibi yoluna devam ediyorlar. Bu yüzden siyaseti bırakma noktasına geldim.

 

2015 Genel Seçimlerde Tekrar Ak Parti Bizlerden destek istedi.

Genel seçimlerde siyasi büyüklerimiz tekrar bize geldi. AK Partiye dönmemiz gerektiğini, partiyi tekrar beraber toplamamız gerektiğini söylediler. Ben kendi lisanı halimle geçmişteki seslenişlerimizi kendilerine arz ettim. Israr etmelerinden dolayı konuyu arkadaşlarımızla, ailemizle istişare yapmamız gerektiğini kendilerine ifade ettim.  İstişare sonucunda bu davete tamam dedikten sonra tekrar partimizin içinde aktif siyasette bulundum.  Arkadaşlarımızla ve ekibimizle parti binasına giderek tekrar çalışmalara başladık.

 

Partiyi Hak Edene Verin

Partiye emek verene verin, partiye çalışmış, emek verene ve en önlemlisi halkın istediği kişiye verin. Ben çalışabilirim, yorulabilirim, ter dökebilirim, ancak halk beni istemiyorsa adaylığı vermeyin. Halk kimi istiyorsa ona verilsin, ben de yanında durmaya hazırım. Siyasi büyüklerimiz, bundan daha doğal bir şey olamaz diyorlardı.  Ben de dedim ki, ben hak ettiğimde sizden ricam, anketler yaparsınız, çalışmalar yapılırsınız ve bu sonuçlar sizin önünüze gelir siz de görürsünüz. Sizden tek ricam eğer 2. sırada değil 1. sırada isem hakkımı kuruyun diye bir talepte bulundum. O arkadaşlarımız da bundan daha doğal bir talep olmaz dediler. Senin bu partiye hizmetin var, böyle bir durumla karşılanırsak eğer sende 1. sırada ise tabi ki desteğimiz seninle olacak dediler. Bunun üzerine biz tekrar arkadaş, ekip ve ailemizle çalışmaya başladık.

 

2019 Yılında Tekrar Belediye Başkanı Adayı Oldum.

Yerel seçimlerinde Kahta’da 16 resmi başvuru yapıldı, o zaman 2-3 isminde kaydı bulunmadığı halde isimleri zikir ediliyordu. Ben Ankara’ya gittiğimde genel bir bilgi almak için, dediler ki, “Kahta 16 tane aday aday var, Kahta seçimleri 2 kişi arasında yarışılacak, Ak Parti de Ömer Yılancı, Saadet partisinde Yusuf TURANLI arasında olacak denildi.

Siyasi büyüklerimiz, Bana dediler ki, sen gidebilirsin, burada senin ismin ön plandadır. Aradan 10 gün geçti baktım liste açıklandı. Müracaat etmeyen bir arkadaşımız aday olmuş. Sonra düşündük bu işler niye böyle oluyor. Ankara’da bulunan siyasetçilerimiz neden bir şeyler demediler. Kendi kendime üzüldüm. Fakat ferdi davranmayı, acele bir karar vermeyi düşünmedim doğrusu, yerimizde oturduk, süreç başladı. Adaylar açıklandı. Genel merkezin başka bir aday olursa seçimin sıkıntılı geçeceğini söylemiştim zaten. Adaylar açıklandıktan sonra, yine durumlara bakıldı, Kahta’da durumlar vahim. Yine aynı arkadaşlarımız vekillerimiz, il başkanımız mutlaka belediye meclisinde görev almam gerektiğini aksi takdirde seçimleri kaybedeceklerini söylediler. Geniş bir  kitleyi temsil ettiğimi, milletvekili aday adayı olmuş biri olarak  belediye meclis üyeliğine girmemin doğru olmayacağını söylememe rağmen vekillerimizin ve  İl başkanımızın tüm ısrarları karşısında  partimin çıkarı için  belediye meclis üyeliğini kabul ettim. Seçime girdik, çalıştık kendi gücümüz nispetinde, fakat malumunuz, Ak Partinin çıkardığı aday Kahta Halkı tarafından karşılık bulamadı. Adayımız değerlidir, kendisini severiz fakat halk tarafından karşılık bulmadı. Genel merkezimiz daha önceki tespitlerimizi göz önüne getirilmiş olsaydı,  yüzde 85 oy alan Ak parti yerel seçimi kaybetmezdi.

 

Siyasette ahde vefanın çok önemli olduğunu düşünen biriyim.

Yani bu güne kadar yaşadıklarım içerisinde hak, hukukun, ahde vefanın gözetilmemesi beni çok yordu, beni çok özdü. Halen Ak partideyiz, Ak Partide devam ediyoruz. Bu Önümüzdeki Seçimi de değerlendirmek İstiyorum, Rahmetli babam bu ilçede yaklaşık olarak 20 yılda Anavatan Partisinin ilçe başkanlığını yaptı.  Babamın vefatından sonra ben de siyasete girdim. Bu güne kadar beraber hareket ettiğimiz arkadaşlarla güçlü ve büyük bir kitleye ulaştık. Onları yanız bırakmamak adına bir kez daha denemek istiyorum. Bundan sonraki siyasi yol haritamızı bugüne kadar olduğu gibi yine halkımız ve kitlemiz bizlere yön verecektir.” dedi.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.