DOLAR 16,4256 0.35%
EURO 17,6535 0.96%
ALTIN 972,60-0,21
BITCOIN 477948-1,64%
Adıyaman
28°

AÇIK

17:04

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Vali Çuhadar istifa haberlerini yalanladı

Vali Çuhadar istifa haberlerini yalanladı

ABONE OL
28 Ağustos 2020 14:21
Vali Çuhadar istifa haberlerini yalanladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Reklam

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Zeki Dişkaya ile cemiyet bünyesinde faaliyet gösteren Adıyaman İnternet Gazetecileri Cemiyeti Başkanı Mehmet Cihan Akbilek ve yönetimi Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar’ı ziyaret etti.
Ziyarette Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar Covid-19 önlemleri bünyesinden alınan tedbirler hakkında gazetecilere bilgi vererek, salgınla mücadele kapsamında bütün kurum personelleriyle yoğun bir şekilde çalıştıklarının altını çizdi.
“Adıyaman genelinde istifa eden hiçbir hekimimiz yoktur”
Koronavirüs konusunda vatandaşların bilinçli olması gerektiği hatırlatan Vali Mahmut Çuhadar; “Adıyaman genelinde hem kolluk güçlerimiz hemde sağlıkçılarımız gecelerini gündüzlerine katarak halkımıza hizmet etmek için çalışıyorlar. Koronavirüs salgının ilimizde yayılmaması için yoğun bir şekilde tedbirler almaktayız. Bu tedbirleri alırken de halkımızın da daha dikkatli olması gerekiyor. Sosyal mesafe kurallarına uyularak, maske takılmasına vatandaşlarımız özveri göstermeliler. Eğer sağlıklı bir şekil yaşamak istiyorsak Sağlık Bakanlığımızın yetkilileri tarafından yapılan uyarılara dikkat etmemiz gerekiyor. Maske takılması ve sosyal mesafeye riayet edilmesi konusunda her gün uyarılarımızı yapıyoruz. Şehrimizin her noktasında yapılan uyarılara uymayan vatandaşlarımıza hem ceza kesiliyor, hemde uyması gereken kurallar hatırlatılıyor. Adıyaman genelinde istifa eden hiçbir hekimimiz yoktur. Sağlıkçılarımız hastalarımızın sağlığı için gece gündüz demeden çalışıyorlar. Aynı zamanda güvenlik güçlerimiz ve bütün kurumlarda çalışan personellerimiz Covid-19 konusunda vatandaşlarımıza uyarılar yapıyorlar. Her vakit namazı sonrasında din görevlilerimizde vakit ezanlarından sonra vatandaşlarımıza koronavirüsle mücadele kapsamında uyulması gereken kuralları hatırlatıyorlar. Hastanelerimizde yatan pozitif vakalı hastaların sağlıklarına kavuşması için koronavirüsten iyileşen kişilerin kanlarına ihtiyacımız var. İyileşen bu hastalardan alınan kanlar Covid-19 teşhisi konulan hastalara verildiği takdirde yoğun bakım hastalarımız daha çabuk iyileşecektir. Bu konuda bir çalışmamız var. Sağlıkçılarımız koronavirüsten iyileşen hastalarımızdan alınacak kanları hastalarımıza verecekler. Bu şekilde hastalarımızın iyileşme aşaması daha erken olacaktır” dedi.
“Bizler halkımızın sağlığını düşünerek düğünleri daha sıkı kontrollerden geçireceğiz”
İçinde bulunduğumuz düğün sezonunda uyulması gereken sosyal mesafe ve maske kurallarına uymayan kişilere seslenen Vali Mahmut Çuhadar; “Adıyaman’da yapılan düğünler konusunda vatandaşlarımız tarafından şikayetler alıyoruz. Hem düğün salonları yetkililerinin hemde düğün sahiplerinin alınan tedbirlere uyması gerekiyor. Düğünlere giden vatandaşların maske takması ve sosyal mesafeye dikkat etmesi gerekir. İçişleri Bakanlığımız tarafından düğünlerin sıkı denetimden geçmesi konusunda uyarılarda var. Bizler halkımızın sağlığını düşünerek düğünleri daha sıkı kontrollerden geçireceğiz. Kurallara uymayan kişiler hakkında her gün kolluk güçlerimiz zaten cezalar kesiyorlar. Halkımız kendi sağlığı için uyarılara uysunlar” şeklinde konuştu.
“Adıyaman’da virüs salgının artmasının altında vatandaşların bilinçsiz davranışları yatıyor”
AGC Başkanı Zeki Dişkaya’da Vali Mahmut Çuhadar’ın kendilerine vermiş olduğu bilgilerden dolayı teşekkür ederek; “Ülkemizde hızla yayılan bir salgınla karşı karşıyayız. Devlet nezlinde alınan önlemlerle bütün kurumlarımız halkımızın sağlığı için seferber olmuş durumda. Ülkemizin her noktasında kamu kurumlarımız adeta alarmda bekleyerek, halkımız için çalışıyorlar. Dünyada birçok ülke sağlık alanında Covid-19 karşısında pes ederken, ülkemizde sağlıkçılarımız birçok insanı sağlığına kavuşturdular. Hatta sağlık alanındaki malzeme yardımı konusunda dünyada ilk sıralarda yer alıyoruz. Adıyaman’da virüs salgının artmasının altında vatandaşların bilinçsiz davranışları yatıyor. Devletimizin vatandaşın ayağına kadar getirerek getirdiği maskeleri takmayan insanları sokaklarda görmek mümkün. Bu sebeple vatandaşların mutlaka devlet yetkililerinin uyarılarına uymaları gerekiyor” diye konuştu.
“Üyelerimizle Covid-19 konusunda vatandaşın bilinçlenmesi konusunda elimizden geleni yapacağız”
Adıyaman İnternet Gazetecileri Cemiyeti Başkanı Mehmet Cihan Akbilek ise Vali Mahmut Çuhadar’ın vermiş olduğu uyarılara vatandaşların uyması konusunda basın olarak sürekli olarak haber yapacaklarını bildirerek; “Bizler gazeteciler olarak halkın gözü ve kulağı olmaya devam edeceğiz. Devlet yetkililerimizin uyarılarının vatandaşlarımıza ulaşması konusunda haberlerimizi yapmaya devam edeceğiz. Adıyaman genelinde, bütün ilçelerimizde ve merkezde üyelerimizle Covid-19 konusunda vatandaşın bilinçlenmesi konusunda elimizden geleni yapacağız” ifadesini kullandı.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.