DOLAR 15,9754 0.2%
EURO 16,8033 0.6%
ALTIN 937,390,78
BITCOIN 462055-3,07%
Adıyaman
22°

AÇIK

13:05

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Ücretsiz Eğitim İçin Geç Kalmayın!

Ücretsiz Eğitim İçin Geç Kalmayın!

ABONE OL
4 Eylül 2020 11:02
Ücretsiz Eğitim İçin Geç Kalmayın!
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Reklam

 

Adıyaman’da İlk Yüzyüze ve Online Eğitim

Teknokent Koleji Adıyaman’da bir ilke imza atarak hem yüzyüze hem de online eğitimiyle eğitim kurumlarının en gözdesi oldu.

Teknokent Koleji Kurucu Müdürü Mustafa Yılmaz 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılının hayırlı olması temennisinde bulunarak “ İstiklal Marşımızı okuduktan sonra ilk zil ile dönem başlattık. 4 Yıl ücretsiz kayıtlarımız devam etmektedir. Tamamen ücretsiz yüz yüze ve online dersler için geleceğin yıldızlarını bekliyoruz. Ücretsiz eğitim için son kayıt 30 Eylül” Dedi.

Yılmaz, yeni yönetmelikte Teknokent Kolejlerinde son sınıf öğrencisi ayrıca bir takviye almadan seçeceği programlar ile sınava kendi okulunda ücretsiz hazırlanabileceğini kaydetti.

Uzun yıllardır eğitim alanında mesai veren, hayata geçirdiği okul projeleri ile bilinen Eğitimci/Mühendis Mustafa Yılmaz ile bu yıl hizmet vermeye başlayacak ve şu sıralar ön kayıt işlemlerinin yapıldığı yeni eğitim yatırım projeleri olan Teknokent Koleji üzerine değerlendirmede bulundu.

ADIYAMAN TEKNOKENT, DEVLET DESTEKLİ BİR OKULDUR. ÖĞRENCİLERİMİZİN TÜM EĞİTİM GİDERLERİNİ DEVLET KARŞILIYOR

Burası devlet destekli bir okuldur. Yani öğrencimiz buraya kayıt olduğu zaman eğitimi ücretsiz olarak alacaktır. Hiçbir şekilde biz veliden bir ücret talep etmiyoruz. Tamamen normal devlet okulundaki eğitim nasılsa aynısı bu okulda da geçerli ve tüm masrafı devlet karşılıyor. İlçelerimize servis de olacaktır.

AŞAMA AŞAMA

İlk yılımızda alan yok. Yani 2020–2021 yılında bölüm seçmiyoruz. Biz şimdi 9. ve 10. sınıf alacağız sadece. Bölümler daha sonraki yıllar seçilecek. Ama birinci aşamada elektrik elektronik üzerine gidip ondan sonra alanları açacağız.

Tabi en önemli nokta da benim özel istediğim ve teknokent genel merkezinin de bize bu konuda destek sağladığı tekstil, gıda ve tarım üzerine daha çok faaliyet olacaktır. Buna yönelik okulumuzun rotasını belirleyeceğiz. Gelişim için bir arge birimi kurarak okul bünyesinde hem öğrencilerimiz hem de bu anlamda ilimizin diğer bu tür işlerle uğraşan kesime teknik anlamda destek sağlamayı hedefliyoruz. Yani çağın gereksinimlerine uygun bir bakış açısıyla bu mesleği veya bu dalları daha da geliştirmek temel felsefelerimizden biri olacaktır. Özetli şunu söyleyebilirim¸ aşama aşama okulumuzun rotasını belirleyeceğiz. İlk etapta elektrik elektronik üzerine alan açıp sonrasında yenilenebilir enerji, otomasyon sistemleri, gıda, tarım ve tekstil üzerine yol alacağız.

 

TEKNOLOJİDE SÖZ SAHİBİ OLACAK GENÇLER YETİŞTİRECEĞİZ

Kendi kendimize yetmemiz lazım. Bunu yaparken de planlı programlı olmamız lazım. Biz Teknokent Koleji olarak hedefimiz biraz daha büyük. Dijital çağ dediğimiz bilişimdir. Donanımdır, yazılımdır. Bunların içerisinde bir paydaş olup ilimizin genç beyinlerini ülkemize kazandırmak istiyoruz. Geçtiğimiz günlerde Teknokent genel merkezinden ziyaretimize gelmişlerdi sağ olsunlar. Bizlere güvenerek bu markayı teslim ettiler. Biz de onların yüzünü kara çıkarmayıp Adıyaman gençlerini, ülkesi için üretenler olarak, bir değer olarak yol almalarına, imkân bulmalarına fırsat vereceğiz. Hep birlikte başaracağız.

Sistem oturacak. Büyüme olacak. Hem akademik olarak hem geleceğin mühendisleri Adıyaman’dan çıkacaktır. Geleceğin teknolojisinde söz sahibi olabilecek gençleri yetiştireceğiz. Dolayısıyla Teknokent heyecanımız bundan kaynaklanıyor.

ÖN KAYITLARIMIZI ALIYORUZ

Yaklaşık altı haftadır ön kayıtlarımızı başlattık. Ağustos 15’e kadar ön kayıtları alıp 15 Ağustos sonra puan sıralamasına göre kesin kayda dönüştüreceğiz. Buradaki teveccüh de bizi mutlu etti. Biz altı hafta gibi bir süre zarfı içerisinde bize verilen kontenjanın yaklaşık yarısını doldurduk. Tabi önümüzde bir süreç var. Vatandaşlar bu konuda gerçekten Teknokent yatırımımızı sahiplendiler. Onların o sahiplenmesi de bizim daha da sorumluluğumuzu artırıyor. Adıyaman’ın gençlerini hayalleriyle buluştursun diye yola çıktık. Ve bu konuda da ne gerekiyorsa yapmaya hazır bir ekibimiz var.

BU TÜR OKULLAR ÜRETİYOR. ÜRETİLENDEN ÖĞRENCİ DE KAZANIYOR. YANİ BİR FABRİKA GİBİ İSTİHDAMA DA KATKI SAĞLANIYOR

Sitem olarak orada gördüğümüz, öğrenciler kendileri üretip kendileri kazanıyor. İstihdam da var tabi. Sonuçta buradaki öğrenci kendi üretiyor. Normalde Teknokent’in kabul sınavları var. Maalesef biz bu pandemiden dolayı yapamadık. O yüzden ön kayıt alıyoruz. Geçen yıl görmüştüm, öğrencinin biri Kahramanmaraş’ta bir video çekmiş. Yaptıklarını cv olarak göstermiş. İşte hocam ben bunu yaptım şunu yaptım, şöyle yaptım böyle yaptım diye videolar var elinde. Mail atıyor diyor ki beni lütfen bu okula alın. Yani hiç adını soyadını yazmamış. Sadece yaptıklarını göstermiş. Diyeceğim odur ki Teknokent Okulları’nın önemini bu örnek açıklıyor. Şimdi Adıyaman’ın gençlerine diyorum ki biz de her türlü yanınızdayız.

Şu anda Teknokent Okulları’nda 3D yazıcı, donanım, bilgisayar yazılımları, vesaire üretiliyor, geliştiriliyor. Mesela şu anda Teknokent Koleji’nin bir espor takımı var. Süper ligde mücadele edecek. Yani milli futbolcuyla beraber işbirliği yapıyorlar. Biz Adıyaman’daki öğrencimizin de bundan mahrum kalmasını istemiyoruz. Ve heyecanımız budur. Yani ben arkadaşlara şöyle söyledim. Bizim yaklaşık 12 yıldır eğitimin içerisine olduğumuz için her yıl bir heyecanımız vardı. Her sınava giren öğrenciyle beraber biz de heyecanlanıyorduk. Onların mutluluğuyla seviniyorduk. Üzüntüleriyle üzülüyorduk. Teknokent’teki heyecanımız ise daha farklıdır. Artık biz eğitimi bir üst noktaya taşıyıp, dört sıfır dediğimiz, son yayınlanan Almanya merkezli bir program var, ülkemizde öncüsü olmak istiyoruz.

Tekrar etmek gerekirse biz ülkeye ve millete faydasının olabileceği her projenin içerisinde olup onu ülkemize kazandırmak istiyoruz.

9 TANE LABOTATUAR KURDUK

Şu anda 9 tane laboratuar oluşturduk. Artı Teknokent’in içerisinde biz bir arge birimi de oluşturuyoruz. Araştırma geliştirme. Öğrencimiz istediği zamanda görevlilerden izin alarak gidip çalışmalarını yapabilecek. İşte 3D üzerinden veya yazalım üzeriden kodlama üzerinden. Yani öğrenci boş zamanında gidip orayı değerlendirip, orayı kullanıp oradan bir fikir üretecektir.

EĞİTİMDE KENDİMİZİ MECBUR GÖRÜYORUZ VE BUNA GÖRE ADIMLAR ATIYORUZ

Teknokentin bir reklam sloganı vardı. Beni çok etkilemişti. Slogan şuydu; bu memleket için eğitime de mecburuz eğitim vermeye de mecburuz. İnsan yetiştirmeye de mecburuz. Biz de hem kendi adıma hem ekibim adına ilimiz ve ülkemizi için her türlü işin içerisinde çalışmaya mecburuz. Ve bunu heyecanla yapıyoruz. Bu memleket çünkü bizim memleketimiz. Bu ülke bizim ülkemiz. Gençler bizim gençlerimiz. Eşimiz komşumuz akrabamız. Ve bunların gelecekte iyi yerlerde olması ve bunlara bizim vesile olmamız bizim için ayrı bir önem arz ediyor.

ADIYAMAN’INIMIZIN GENÇLERİNİ BEKLİYORUZ

Teknokent Koleji’ni biz Adıyaman’ımıza getirdik. Ve Adıyaman’ın geleciğine yön verebileceğine inandığımız için tüm Adıyaman’daki yeni dönemde 9. ve 10. sınıfa geçen genç kardeşlerimizi de aramızda görmek istiyoruz. Tek yapmaları gerek internet sitesi üzeriden ön kayıt olacak. Bir daha altını çizerek söyleyelim. %100 devlet teşvikli bir kolejdir. Sıfır masraflıdır. Bize onların yetenekleri, düşünceleri, fikirleri lazımdır. Bizler onları burada bekliyoruz.

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.