DOLAR 16,8236 0.39%
EURO 17,5700 0.49%
ALTIN 977,210,14
BITCOIN 3226911,38%
Adıyaman
30°

AÇIK

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Sanko Üniversitesi Hastanesi Bir İlke Daha İmza Attı

Sanko Üniversitesi Hastanesi Bir İlke Daha İmza Attı

ABONE OL
11 Kasım 2020 00:43
Sanko Üniversitesi Hastanesi Bir İlke Daha İmza Attı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Reklam

SANKO Üniversitesi Hastanesi, Türk Standartları Enstitüsü’nden (TSE)ülkemizin “TS 13811 Hijyen ve Sanitasyon Yönetim Sistemleri Belgesi”almaya hak kazanan ilk ve tek hastane oldu.

 

SANKO Üniversitesi Hastanesi Genel Müdürü Dr. Sermet Kileci,Türkiye’nin “tek çatı altında en büyük özel hastanesi” olduklarını anımsatarak, “Kurulduğumuz günden itibaren kalite çalışmalarına büyük önem verdik. Kalite yolculuğuna, 1998 yılında TSE’den Türkiye’dekalite belgesini alan altıncı, özel hastaneler içerisinde dördüncü hastane olarak başladık” dedi.

 

Özellikle COVID-19 salgını nedeniyle hijyen kavramının günlük hayatta daha da önemli hale geldiğine vurgu yapan Dr. Kileci, TS 13811 Hijyen ve Sanitasyon (sanitasyon, hijyen için gerekli olan koşulların sağlanması ve korunması)Yönetim Sistemleri belgesine ilişkin şunları kaydetti:

 

“Temmuz ayında ‘TS 13811 Hijyen ve Sanitasyon Yönetim Sistemi’ni uygulama kararı aldık. ‘Sağlıkta Kalite ve Sağlıkta Akreditasyon Standartları’na göre hazırlanan ve uygulanan Hijyen ve Sanitasyon uygulamalarının içeriğini biraz daha genişleterek TS 13811 Hijyen ve Sanitasyon Yönetim Standartlarını kapsayacak şekle getirdik ve tüm bu çalışmaların sonucunda belgeyi almaya hak kazandık.

 

TS 13811 Hijyen ve Sanitasyon Yönetim Standardının etkin uygulanmasıyla;kurum içinde hijyen ve sanitasyon uygulamalarının standardize edilmesi sağlanmaktadır. Bu standart, hastalarımızın güven ve memnuniyetini artırırken, çalışanlarımızın da motivasyonlarını yükseltmektedir.

 

TS 13811 Hijyen ve Sanitasyon Yönetim Sistemleri Belgesi’ni almak, verdiğimiz hizmetin niteliğinin onaylanmış olması açısından büyük önem taşımaktadır. Ülkemizde bu konuda ilk ve tek hastane olmak bizim için ayrı bir gurur ve mutluluk kaynağı oldu.”

 

TS EN ISO 14001 ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMLERİ

SANKO Üniversitesi Hastanesi’nin bu süreçte TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemleri Belgesi de aldığına dikkat çeken Dr. Kileci, şöyle devam etti:

 

“Kuruluşumuzdan itibaren çevreye saygıyı ilke edinerek hizmet veriyoruz. Kojenerasyon yöntemiyle tükettiğimiz elektriğin yüzde 60’ını kendimiz üreterek, faaliyetlerimizi yasal mevzuata uyumluyürütüyoruz. Bu ve bunun gibi çevre konusunda yaptığımız çalışmalarbizi ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesini almaya yöneltti.

 

  1. yüzyıl insanlarının çevreye verdiği zararher geçen gün artıyor. Doğal kaynakların etkin kullanımı sonucunda giderlerin azaltılmasını, hasta güvenininartmasını, potansiyel tehlike durumlarının belirlenmesiyle acil durum ve kazalara karşı hazırlıkyapıldığından, kayıpla sonuçlanan olaylarda azalmalar yaşanmasını,hastanenin kalitesinin dolayısıyla çalışan moralinin yükselmesininsağlanmasıyla kuruma bağlılığının pekişmesini, personele verilen eğitimlerle de çevre bilincinin yükseltilmesini sağlıyoruz.”

 

DİĞER BELGELER

Daha önce aldıkları TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemleri ve ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgelerine de değinen Dr. Kileci, sözlerini şöyle tamamladı:

 

“TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemleri belgemizle kurumumuzda hasta beklentilerini karşılayarak,hasta memnuniyetini artırmakta ve kesintisiz yapılan iyileştirmelerle sürekliliği sağlamaktır.

 

ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi standardı ile hastane olarak büyük önem verdiğimizunsurlardan biri olan çalışanların bilgilendirilmesi, bilinçlendirilmesi, iş kazaları ve meslek hastalıklarından korunması, yaşanacak iş kazaları ve bunların sonuçlarından hastanemizin göreceği zararları önleyecekproaktif bir yaklaşım sergileyerek, çalışanlarımıza verdiğimiz değer ile güvenli bir çalışma ortamı sağlamak amacıyla faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.

 

Bu süreçlerin kurulmasında her türlü desteği veren SANKO Holding Yönetim Kuruluna,başta rektörümüz Prof. Dr. Güner Dağlı olmak üzere SANKO Üniversitesi öğretim üyeleri ve çalışanlarına, özellikle bubaşarının esas mimarı olan Hastane Kalite Yönetim Birimimiz ile tüm çalışanlarımıza ve belgelendirme denetiminde sistemimizin daha da iyi olması için önerilerde bulunan TSE Denetim Ekibine teşekkür ederiz.”

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.