DOLAR 16,3909 0.13%
EURO 17,5966 0.65%
ALTIN 975,150,06
BITCOIN 476292-1,61%
Adıyaman
28°

AÇIK

17:04

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Kredileri Ertelemede Nelere Dikkat Edilmeli?

Kredileri Ertelemede Nelere Dikkat Edilmeli?

ABONE OL
31 Ocak 2021 20:00
Kredileri Ertelemede Nelere Dikkat Edilmeli?
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Reklam

Adıyaman Yeni Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı Mustafa Salman, esnafın kredilerinin ertelenmesi ile ilgili değerlendirmede bulundu.

Başkan Salman 1 Ocak – 30 Haziran arasında kredilerin erteleneceğini belirterek, “Halkbank Bulvar şubesinden Kooperatifimiz kefaletiyle kullanılan kredilerin taksitlerinin ertelenmesi hakkında 31 Aralık 2020 ve öncesi tarihlerde kullanılan kredilerin 1 Ocak 2021 – 30 Haziran 2021 tarihleri arasında vadesi gelen taksitler, vade tarihinde ödenmemesi durumunda otomatik olarak ertelemesi gerçekleştirilecektir.

“TAKİBE İNTİKAL EDEN TAKSİTLER BU KAPSAMA DAHİL DEĞİLDİR”

Buna göre; Esnaf ve Sanatkarımızın içinde bulunduğu sıkıntılı günleri daha rahat aşabilmesi için 31 Aralık 2020 ve öncesi tarihlerde Halkbank’ dan kooperatif kefaletiyle kullandırılan hazine destekli esnaf kredilerden doğan borçların Takibe İntikal Etmeyen 1 ocak 2021 – 30 haziran 2021 tarihleri arasında vadesi gelen taksitler, vade tarihinde ödenmemesi durumunda banka tarafından otomatik olarak ertelemesi gerçekleştirilecektir. Ertelemeden faydalanmak istemeyen esnafımızın taksitini vade gününde yada vade gününden önce ödemesi durumunda ertelemeye tabi olmayacaktır.”dedi.

PEKİ ERTELEMEK İSTEYEN ESNAF NELERE DİKKAT EDECEK?

  • Yapılacak olan erteleme işlemi faizli olacaktır.
  • Ertelenen taksitlerin anapara+banka faizi+banka komisyonu ve işleyecek 30 günlük faizi (her taksit için ayrı ayrı) “kalan taksitlerin anaparalarına” eşit miktarda bölünerek vadesi gelen diğer taksitlerde tahsil edilecektir. (taksitte kooperatif masrafı varsa sıradaki ilk taksite yansıtılacaktır)
  • Vade günü veya vade gününden önce Banka şubesine gitmeniz durumunda taksitinizi ödeyebileceksiniz ve erteleme yaptırmamış olacaksınız.
  • Ertelemeden faydalanmak istemiyorsanız ve vade tarihini geçmişseniz ; ilgili taksit için erteleme iptali yapılmamaktadır fakat bir sonraki taksitinizi vade gününde veya vade gününden bir gün önce ödemeniz durumunda ertelemeye tabi olmayacaktır. Daha önce ertelenen taksitinizin tutarları ise KALAN TAKSİTLERİNİZİN ANAPARALARINA eşit miktarda bölünecektir. Burda dikkat edilecek husus erteleme işlemi her taksit için ayrı ayrı işleme tabi tutulacağıdır.
  • Ödeme yapmaya gideceğiniz zaman eğer ödemek istediğiniz taksitin vadesi geçmiş ise ilgili taksitin ertelemesi banka tarafından otomatik yapıldığı için sıradaki diğer taksiti ödemiş olacaksınız ve ertelenmiş olan bir önceki taksitin ana para+banka faizi+banka komisyonu ve işleyen gün farkı faizi sıradaki diğer taksitlerinizin “anaparalarına” eşit miktarda yansıyacaktır bundan dolayı ödeme tutarlarınız değişecektir bu konuya dikkat etmenizi önemle rica ederiz.
  • Bu erteleme 30 aralık 2020 tarihi ve öncesi kredi kullanalar için geçerlidir. 30 aralık 2020 sonrası kredilerde geçerli değildir.
  • Ertelemenin Diğer Bir Önemli Şartı ;Erteleme Dönemi Boyunca İşçi Çıkartılmayacağına Dair Taahhütname Alınmasıdır. Taahhütname İle İlgili Yine Kooperatifimiz Tarafından Randevu Verilmek Suretiyle Taahhüt vermelidir.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.