DOLAR 17,9615 0.25%
EURO 18,2695 0.1%
ALTIN 1.023,510,17
BITCOIN 427691-1,34%
Adıyaman
39°

AÇIK

17:02

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

İki Parti Deklarasyona İmza Atmadı

İki Parti Deklarasyona İmza Atmadı

ABONE OL
21 Ocak 2021 21:25
İki Parti Deklarasyona İmza Atmadı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Reklam

Adıyaman da siyasi parti il başkanları  Gelecek partisini ziyaret ederek Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’ a yapılan saldırıdan dolayı geçmiş olsun ziyaretinde bulundu, ortak bir deklarasyonu ile olayı kınadı.

Adıyaman’da siyasi partiler Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a yapılan saldırıyı kınayarak, destek oldu.

Gelecek Partisi İl Başkanı Abdurrahman Dimez ve Kurucular Kurulu Üyesi Hacı Mehmet Karataş’ın ev sahipliğinde yapılan ziyarette Ak Parti ve MHP’den temsilci bulunmazken CHP İl Başkanı Burak Binzet, İYİ Parti İl Başkanı Kenan Doğan ve Merkez İlçe Başkanı Hakan Karaaslan, DEVA Partisi İl Başkanı Uğur Dündar, HDP İl Başkan Yardımcısı Bekir Gürbüz ve Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İsmail Demir katıldı. Partiler saldırıyı kınayarak ortak açıklama yaptı.

“TOPLUMSAL BARIŞ”

Partiler adına açıklama yapan CHP İl Başkanı Burak Binzet, yapılan saldırıyı kınayarak, “Farklı siyasi görüşleri, ideolojileri, fikirleri temsil eden siyasi partilerin il başkanları olarak bugün bütün farklılıklarımızla, tek bir şey için bir aradayız. Toplumsal Barış! Öncelikle belirtmek isterim ki bugün Gelecek Partisi Adıyaman il başkanlığına gerçekleştirdiğimiz ziyaretin amacı sadece kuru kuruya bir geçmiş olsun ziyareti değildir. Bu buluşmanın amacı bütün farklılıklarımızla bir arada olmanın ve farklılıklarımızın en büyük zenginliğimiz olduğunu göstermektir. Siyaset en sade tanımıyla, bir yandan devleti idare etme sanatı, diğer yandan toplumda çatışan menfaatleri uzlaştırma sanatı olarak bilinmektedir. Siyaset bizler için bu anlamı taşımaktadır. Ancak bazı kesimlerce taşıdığı bir anlam var ki bu toplumda istenmeyen olayların yaşanmasına, insanların siyasetten ve siyasetçilerden uzaklaşmasına neden olmaktadır.

“BU SALDIRI DEMOKRASİYE YAPILMIŞTIR”

Bu anlayış için siyaset güç, prestij ve maddi-manevi ödül kaynağı olarak görülmektedir. Bu saikle hareket edenlerin ne yazık ki aldatma, manipülasyon ve yalana başvurduklarına sık sık tanıklık etmekteyiz.

Maalesef geçtiğimiz günlerde yine kötü bir olayla karşılaştık. Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve 26. Dönem Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ Cuma namazına gitmek için evinden ayrıldığında az evvel bahsettiğimiz kirli siyaset anlayışının kalıntıları tarafından saldırıya uğramıştır. Bu menfur olay ne yazık ki Laik, Sosyal ve Demokratik bir Hukuk devleti olan ülkemizde meydana gelmiştir.

“AYKIRI DÜŞÜNENLERİN CAN GÜVENLİĞİ YOK”

Bu saldırı ne Sayın Selçuk Özdağ’ın şahsına ne Gelecek Partisi’ne yapılmış bir saldırı değildir. Bu saldırı demokrasiye, hukuk devletine, toplumsal birlik ve beraberliğimize yapılmıştır. Eleştiriye tahammülü olmayanların milletin sözcülüğünü yapmaya çalışan siyasetçilere çok kolay bir şekilde saldırabileceklerini ve hatta ötesinde bu ülkede aykırı düşünen insanların can güvenliğinin olmadığını göstermişlerdir.

Hiçbir şekilde üstü örtülemeyecek, suskunlukla karşılanamayacak bir siyasi terörle karşı karşıyayız. Bir siyasi partinin Genel Başkan Yardımcısına planlı bir şekilde silahlarla ve sopalarla saldıran faillerin hala yakalanmamış olması ayrı bir eksikliktir. Bu konuda da yetkili mercilerce olayın aydınlatılması için gerekli özen ve ihtimamı göstermeye davet ediyoruz.

“ASLA SUSMAYACAĞIZ”

Bir gruba egemen olan ötekileştirici, hedef gösterici eski siyaset dilinin şiddete teşvik ettiğine üzülerek tanıklık etmekteyiz. Bu dil ivedi olarak terk edilmek zorundadır.

Herkesçe bilinmesini isteriz ki; Bizler her ne kadar farklı görüşleri, düşünceleri temsil eden siyasi partilerin temsilcileri olsak da bu konudaki hedefimiz toplumsal barışa halel getirmeye çalışanların karşısında bir ve beraber olduğumuzu, Türkiye Cumhuriyetinin demokratik bir hukuk devleti olduğunu göstermektir. Bizler buradayız ve bir santim dahi eğilmeyeceğiz. Doğruları söylemeye, ötekileştirmeden tüm yurttaşlarımızın sorunlarına çare aramaya devam edeceğiz. Tüm çabamız ve gayretimiz ülkemiz ve bu ülkede yaşayan yurttaşlarımız için olacaktır. Bu nedenledir ki haksızlık, cana kasıt, filli eylem karşısında asla susmayacağız. Hak, hukuk ve adalet arayışımızdan da asla taviz vermeyeceğiz.”

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.