DOLAR 17,9683 0.28%
EURO 18,2896 0.22%
ALTIN 1.024,230,24
BITCOIN 426961-1,35%
Adıyaman
35°

AÇIK

17:02

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Emre “İnsanın Emeği ve Alın Teri Üzerinden Fitne Körüklenmesin “

Emre “İnsanın Emeği ve Alın Teri Üzerinden Fitne Körüklenmesin “

ABONE OL
18 Ağustos 2020 23:27
Emre “İnsanın Emeği ve Alın Teri Üzerinden Fitne Körüklenmesin “
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Reklam

Besni Belediye Başkanı Eyyup Mehmet Emre, son günlerde yaşanan gelişmeler üzerine yaptığı açıklamada insanın emeği ve alın teri üzerinden fitne körüklenmesin ifadelerini kullandı.

 

Bir buçuk yıldır görev süresi içersinde yaptığı çalışmayı değerlendiren Emre “Belediye olarak göreve geldiğimiz süre içerisinde ilçemizin uzun yıllara dayanan sorunlarını çözmek hususunda irade ve gayret göstermekteyiz. Bir buçuk yıllık görevimiz süresince personelimiz arasında iş ve çalışma performansı dışında herhangi bir ölçüt belirlemedik. Personelimizin görev alanını belirlerken görüş ve düşüncesine göre değil hangi işi daha iyi yapabilir, hangi alanda daha verimli olur fikriyle hareket ettik.”dedi.

“SADECE PERSONEL MAAŞLARINI ÖDEYEBİLİYORUZ”

 

İlçe nüfusunun arttığına dikkat çeken Emre “ TÜİK verilerine göre değerlendirildiğinde ilçemizin reel nüfusu tabelada yer alan 34.000 nüfusun çok çok üzerindedir. Bu yüzden merkezi bütçeden ilçemizin hak ettiği ödenek verilen hizmet göz önünde bulundurulduğunda düşük seviyede kalmaktadır. Buna rağmen ilçemize hizmet üretmek konusunda bakanlıklarımız ve kalkınma ajansları düzeyinde gerçekleştirdiğimiz projelerden oluşturduğumuz kaynaklarla hizmet üretirken gelen ödenekle de belediyenin sadece personel maaşları karşılanmaktadır. Seçim öncesinde, seçime üç gün kala aday gösterilmeyen bir yönetim tarafından imzalanan ve kesinlikle personel üzerinden Besni Belediyesi’ni yönetime kim gelirse gelsin çalışamaz hale getirmeyi amaçlayan toplu iş sözleşmesinin güncellenmesi gerekiyor. İlçe nüfusunun yüzde 13,7’lik işsizlik oranını daha aşağılara çekilmesi hususunda çabamızı sürdürüyoruz. Ayrıca belediyeye üreten ve ekonomik getirisi olan projelerle kaynak oluşturma gayretindeyiz. Bu süreçte 2020 Ocak ayında personelimize yaptığımız maaş zammına ek olarak 2020 Temmuz ayı maaşlarına da yüzde 5,75 oranında zam yansıttık. Verdiğimiz maaş zammı birçok bakanlığın personeli için sendikalarla imzaladığı iş sözleşmelerinde geçerli olan rakamdan ibarettir.” Dedi.

“HİZMETİ SEKTEYE UĞRATACAK GİRİŞİMLERDEN UZAK DURUN”

 

Besni’ye hizmet üretmek, belediyenin üst yönetiminden en alt birimine kadar belediyede çalışan herkesin yükümlülüğündedir” diyen Emre “Ortalama aylık net 3.200 TL maaş alan şirket personelinin mevcut ekonomik şartlarda bu rakamın daha da artırılması halinde, ileriki aylarda maaş alamayacak duruma gelmesine sebep olacaktır. Esasında mağdur olan yine personelimiz olacaktır.

Personelin maaşından kesilecek 102 lira üyelik aidatı için personeli, belediyemizi ve ilçemize ulaşan hizmeti sıkıntılı bir sürece sürüklemek gayretinde olan sendika işyeri temsilcisi personelimizi sağduyulu olmaya ve belediyemizin halkımıza hizmetini sekteye uğratacak girişimlerden uzak durmaya davet ediyorum.” İfadelerini kullandı.

  • BESNİ BELEDİYESİ BESNİLİLERİNDİR

“Besni Belediyesi, Besnililerindir diyen Emre “ Bütün engellemelere rağmen halkımıza hizmet etmeyi sürdürecektir. Hiç kimse hangi sebeple olursa olsun, insanımızın emeği ve alın teri üzerinden fitne körüklemesin. İşçimizin, memurumuzun hakkını ve hukukunu korumak kadar halkımızın hizmet hakkını korumak da bizlerin omuzlarındadır.” Şeklinde konuştu.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.