DOLAR 15,9722 0.17%
EURO 16,8422 0.83%
ALTIN 939,981,07
BITCOIN 470474-1,10%
Adıyaman
27°

AÇIK

17:02

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Eğitim Öğretimde Tarihi Fırsat

Eğitim Öğretimde Tarihi Fırsat

ABONE OL
9 Şubat 2021 17:59
Eğitim Öğretimde Tarihi Fırsat
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Reklam

 

33 Yıllık Bilgi Birikimi Ve Deneyimi İle EGEBİL Markası Şimdi Adıyaman’da!

 

Dünyada ve Türkiye’de değişen öğrenci, veli kuşağı ve bununla birlikte değişmesi ve yenilenmesi gereken eğitim-öğretim hizmetleri fikrinden hareketle Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmek amacıyla yola çıkmış bir okul markası olan EGEBİL, kaliteli yeni nesil eğitim – öğretim anlayışıyla şimdi Adıyaman’da hizmet vermeye başlıyor.

 

33 yıldır eğitim-öğretim sektörünün her alanında emek veren Egebil Eğitim Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Tatar EGEBİL Kolejleri’nin çıkış amacıyla ilgili yaptığı toplantıda şunları söyledi: “Bilinenin aksine eğitim sektöründe insana yönelik diğer sektörlerde olduğu gibi bir inovasyon mutfağına ihtiyaç vardır. Bu mutfağın bir okulun müdüründen öğretmenine, eğitim-öğretim modelinden kurumsal iletişimine kadar tüm ihtiyaçlarının tek bir noktadan tasarlandığı bir yapı olması ve bu “know how”ın insanlarla paylaşılması gerektiğine inanıyoruz. Bundan dolayı EGEBİL, aynı zamanda akredite modeliyle büyüme yolunu seçmiş ve Türkiye’de çok kısa vadede ses getirmiş yepyeni bir eğitim-öğretim sisteminin adıdır.

  1. NESİL EĞİTİM-ÖĞRETİM HİZMETLERİYLE TÜRKİYE’DE BİR İLK!

EGEBİL Eğitim Grubu, hayata geçirdiği 4. nesil eğitim-öğretim anlayışıyla Türkiye’de bir ilk ve kıvılcım olmanın gururunu taşımaktadır. Biz merkeze öncelikle anne, baba, çocuk, öğretmen ve paydaşların yeni nesilde neye ihtiyacı olduğunu aldık ve bütün tasarımları belli başlıklar altında tamamen buna göre oluşturduk. Dolayısıyla bu, Türkiye’de bir ilktir. Bunun örneklerinden bir tanesi “OKULHANE” modelidir. Bir tanesi, EGEBİL Beceri Okulu (EBO)’dur. Bir tanesi, konuşma odaklı İngilizce modeli “Talking Generation-TAG”dır. Bir tanesi, E-ÇAREM rehberlik iletişim modelidir. Türkiye’de artık sistemler kendini bir yere getiriyor ve biz, benzersiz “DNA Modeli”miz ile bu sistemin Türkiye’deki öncüsüyüz.

 

EĞİTİMDE YENİ FIRSAT EŞİTLİĞİ: EGEBİL!

Yola çıktığımız ilk günden beri inandığımız kavram, “Takip etmek değil; takip edilmek”tir. EGEBİL Grup, 4.nesil eğitim-öğretim hizmetini Türkiye’nin dört bir yanına taşıma ve geleceğin eğitim dünyasında oyun kurucu olma iddiasıyla yola çıkmış bir eğitim tasarımı. Bu noktada bakış açısı bizim

 

gibi olan, Atatürkçü, ufku geniş, öğrenilmiş çaresizlikleri olmayan ve bu sektöre gönül vermiş eğitim emekçileriyle güç birliği yaparak sağlam adımlarla ve kazan-kazan modeliyle kaliteli bir şekilde büyüyoruz. EGEBİL, bir İzmir markası olarak yola çıktı çünkü İzmir ve Ege Bölgesi’nin farklılıklara kucak açan, farklılıkları zenginlik olarak gören ve çocuğuna bırakacağı en büyük mirasın onun eğitimine yatırım yapmak olduğuna inanan, aydınlık bir insan profili var. Biz bu anlayışı Türkiye’nin dört bir yanına taşımak amacıyla EGEBİL’i İzmir’i merkez alarak öncelikle Ege Bölgesi’nde sonra da Türkiye’nin pek çok lokasyonundaki bizim dokumuza uygun okullarla buluşturarak güçlü bir şekilde geleceğin eğitim dünyasında yer alma hedefimize adım adım ilerliyoruz. Çok yakında EGEBİL’i tüm Türkiye bilecek, tanıyacak. “Eğitimde yeni fırsat eşitliği” getirmek adına, EGEBİL bugün Adıyaman’da olduğu gibi Türkiye’nin pek çok noktasında olacak.

 

EĞİTİM-ÖĞRETİMDE TARİHÎ FIRSAT!

Özel öğretim sektöründe bir devrin bitip yeni bir devrin başladığı bu süreç, kimileri için ciddi bir kriz kimileri içinse tarihi bir fırsat! Maalesef yeni okulculuğu göremeyen, görmekte direnç gösteren, çevik davranamayan kurumların kan kaybedişini üzülerek takip ediyoruz ve edeceğiz. 4. nesil okulculuğun gerektirdiği yüksek maliyetli ve rekabetçi bir yarışta eskinin biraz daha iyisini yapmaya çalışarak okulculuğu sürdürmek, bu belirsizlik döneminde büyük bir tehdit ve risk barındırıyor. Özel öğretim sektöründe artık bir devir bitti, yeni bir devir başlıyor. Bu değişim ve dönüşüm fırsatı bir daha gelmeyecek! Eğer alışkanlıklarınız ve öğrenilmiş çaresizlikleriniz varsa sürecin gerektirdiği yeni nesil okulculuğu hayata geçiremez ve geçmişte değişime direnen tüm kurumlar gibi tarih sahnesindeki yerinizi alırsınız. Ya da değişimin rüzgârını yelkeninize doldurarak kurumunuzu en güvenli şekilde geleceğe taşıyarak sektörde oyun kurucu olarak yerinizi alırsınız! Rekabet, bugünü değil geleceği görebilmektir!

YILMAZ “ FARUK TATAR HOCAMIZ TABULARI YIKACAK”

EGEBİL Koleji Kurucu Müdürü Eğitimci-Mühendis Mustafa Yılmaz ise Adıyaman’a kazandırdığı yeni projesi ve markasının önemine dikkat çekerek, “  Dünyanın yaşadığı bu zorlu süreçte tüm sektörler olduğu gibi eğitim sektöründe de zor zamanlar geçirildi. Alışılmış olduğumuz eğitim anlayışı pandemi ile birlikte yeni bir forma dönüştü. Bu değişim ve dönüşümde de yıllardır kendimize bir yol haritası olarak gördüğümüz şu sloganımız ile bu memleket için mecburuz insan yetiştirmeye de eğitim vermeye de diyerek ilimize ülkemizin değerli markası ve ülkemizin yetiştirdiği kıymetli eğitimci Sn. Faruk Tatar hocam ile yola çıkarak ilimizin eğitim ve öğretiminde alışılmış tabuları yıkacak ve geleceğin eğitiminde öncü olacak bir markamızı bugün ilimize kazandırmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Başta değerli hocam Faruk Tatar ve  Adıyaman EGEBİL okulları yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Allah ilimizin geleceği olan gençlerimiz için çıktığımız bu yolda bizleri mahcup etmesin.” Şeklinde konuştu.

 

FARUK TATAR KİMDİR?

Türkiye’de eğitim sektörünün çok yakından tanıdığı Faruk TATAR, eğitimci bir anne-babanın çocuğu olarak doğdu ve yetiştirildi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamlayan TATAR, Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fizik Öğretmenliği bölümünden mezun oldu.

1990 yılında Milli Eğitim Bakanlığının düzenlediği öğretmen yeterlilik sınavında Türkiye 23.sü olan Faruk TATAR, ilk görev yeri olan Gaziantep Anadolu Lisesine atandıktan sonra Hacettepe Üniversitesi İngilizce Fizik Bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Sonrasında tercihini özel sektörden yana kullanan Faruk TATAR, Türkiye’nin önde gelen dershanelerinde ve özel okullarında Fizik Öğretmenliği ve Fizik Bölüm Başkanlığı yapmış olup aynı zamanda henüz 21 yaşındayken Fizik alanında üç adet soru bankası ve bir adet konu anlatımlı kitap olmak üzere toplam dört kitap yayımladıktan sonra “eğitim yönetimi” alanında da kitaplara imza attı. Eğitimde marketing olmaz; eğitimde markalaşma olmaz, diyen algıya karşılık 2012 yılında “Eğitim Sektöründe Marketing” adlı kitabını yayımladı ve sektörde “markalaşma” kavramını başarılı bir şekilde hayata geçirdi.

2000’li yıllardan itibaren kariyerine eğitim yönetimi, denetimi, tasarımı alanlarında devam eden Faruk TATAR; Uğur Dershaneleri, Bahçeşehir Kolejleri ve Biltest Okullarında yönetim danışmanlığı ve genel koordinatörlük görevlerini üstlendi, aynı zamanda Bahçeşehir Üniversitesinde MBA eğitimi aldı. Bunun yanı sıra Tüm Özel Eğitim Kurumları Derneği (TÖDER) Genel Sekreterliği ile İsviçre Lozan’da kurulan Dünya Eğitim Girişimcileri Birliği (WEES) Türkiye Direktörlüğünü de yaptı.

2013 yılında BİLFEN Eğitim Kurumları A. Ş. Ailesine katılan TATAR, üç yıl boyunca Bilnet Okulları ve kendi yarattığı okul markası olan EGEBİL Okulları CEO’su olarak görev yaptı. 2019’da kendi okul tasarımının marka hakkını devralan Faruk TATAR, “EGEBİL EĞİTİM GRUBU’”nun Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

Kariyer yolculuğu boyunca yöneticilik ve liderliğini yapmış olduğu tüm kurumları zirveye taşıyan Faruk TATAR, hâlihazırda kendi okul markası olan “EGEBİL EĞİTİM GRUBU” çatısı altında, günümüz öğrenci ve velilerinin ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanmış olan “yeni nesil okulculuk” anlayışıyla, kaliteli eğitim hizmetini Türkiye’nin dört bir yanına götürmeyi hedeflemektedir.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.