DOLAR 15,9754 0.2%
EURO 16,8547 0.92%
ALTIN 939,290,99
BITCOIN 466372-2,45%
Adıyaman
27°

AÇIK

17:02

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Dağtekin ” Belediyemiz Büyükşehir Gibi Çalışıyor”

Dağtekin ” Belediyemiz Büyükşehir Gibi Çalışıyor”

ABONE OL
9 Mayıs 2020 00:09
Dağtekin ” Belediyemiz Büyükşehir Gibi Çalışıyor”
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Reklam

AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen AK Parti Belediye Meclis Üyeleri Toplantısına başkanlık etti.

Toplantıya AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Milletvekili Muhammet Fatih Toprak, Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Belediye Başkan Yardımcısı Şerif Ayaz ve Belediye Meclis Üyeleri Katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin korona virüsle mücadelede hükümetin aldığı tedbirlere değinerek “Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemimiz en başından bu yana doğru ve yerinde tedbirlerle sağlık, güvenlik ve ekonomide alınan kararlar sayesinde bu mücadelede en başarılı ülkelerin başında geliyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, salgının daha ilk günlerinde yerel yönetimlerimize sosyal yardımlarla ilgili önemli telkinleri olmuştu. Allah’a çok şükür, sosyal yardımlar noktasında belediyemiz çok iyi bir sınav verdi. Elbette belediyemiz bir yandan İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını karşılarken bir yandan da şehir genelinde çalışmalarına aksatmadan devam ediyor. Sağ olsun Belediye Başkanımız Sayın Süleyman Kılınç, adeta bir büyükşehir belediyesi gibi çalışıyor. Şüphesiz bu hizmetlerde meclis üyelerimizin de büyük katkısı var. Bu vesile ile Adıyaman Belediyemizi ve tüm belediye meclis üyelerimizi tebrik ediyorum” dedi

Teşkilat, belediye ve milletvekilleriile çok güzel bir koordinasyon içerisinde olduklarını vurgulayan Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Aydın ise konuşmasında “Bu güzel tablo ile, bu güzel koordinasyonla emin olun başaramayacağımız hiçbir şey yoktur. Hem kamu bürokrasisinde hem de yerel yönetimlerde Adıyaman’ımız çok ciddi bir uyum sergiliyor. Bu uyum haliyle başarıyı getiriyor. Elbette zor zamanlar geçiriyoruz. Tüm bu zorluklara rağmen, birlik ve beraberlik içerisinde hareket ettiğimiz zaman çok büyük işleri de başarabiliyoruz. Örneğin 2020 yılının başında 300 Yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin ihalesini yapıldı. Besni ve Gölbaşı ilçeleri ile 4 belde ve 12 köy içme suyu ihtiyacını karşılayacak olan Erkenek içme suyu isale hattının ihalesi yapıldı. Yine Adıyaman’ımızın hayali olan Koçali Barajı ve Gömükan Barajlarımızın ihalesi Haziran ayı içerisinde yapılacak. Şunu da özellikle vurgulamak istiyorum;  Türkiye’de bu yıl  25 büyük proje hazırlandı. Biz bu 25 büyük projenin içerisine Koçali ve Gömükan baraj projelerini de dahil ettik. Sulama açısında büyük önem arz eden Koçali Barajının tamamlanmasıyla Adıyaman’ımızın 30-40 yıllık  içme suyu ihtiyacını gidermiş olacağız.Adıyaman’ın her alanda yükselmesini sağlayacak projelerini milletvekili arkadaşlarımızla Ankara’da takipçisiyiz. En kısa sürede neticelendirmeye çalışıyoruz. Rabbim mübarek Ramazan ayını suyu yüzü hürmetine milletimizi, ümmetimizi bu salgından muhafaza eylesin. Bu verimli toplantının hazırlanmasına vesile olan il başkanımıza, belediye başkanımıza ve meclis üyelerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Milletvekili Muhammet Fatih Toprak ise konuşmasında AK Parti hükumetinin salgına karşı verdiği mücadeledeki başarısına değinerek “Hükumetimiz, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde müthiş işlere imza atıyoruz. Korona salgını başta Avrupa olmak üzere  gelişmiş ülkelerde vahim bir tabloyu ortaya koydu. Ancak  ülkemiz , son 18 yılda ilk ‘sessiz devrim’ hamlesini sağlıkta başlatarak hem güçlü bir sağlık altyapısı oluşturmuş hem de sosyal güvence sistemi kurmuştu. Bugün aralarında İngiltere, İtalya ve İspanya gibi gelişmiş ülkelerin olduğu 57’ yi aşkın ülkeye tıbbi yardım ediliyorsa bu öngörü ve hazırlık sayesindedir. Tüm dünya gıpta ile Türkiye’nin başarısına odaklanmışken maalesef Ana muhalefet bunu hazmedemiyor. Türlü türlü algı operasyonları ile hükûmetimizi yıpratma çabaları içerisindeler. Buna karşın hepimizin uyanık olması gerekiyor. Bu arada Adıyaman Belediyemizin başarılı çalışmalarını Ankara’dan yakından takip ediyoruz. Belediye Başkanımız Süleyman Kılınç ve ekibinin tedbirler kapsamında yaptığı çalışmaları taktir ediyorum” diye konuştu.

Bu salgından büyük dersler çıkarılması gerektiğini belirten Belediye Başkanı Süleyman Kılınç ise “Ülkemizin  Kovid19’la mücadelesi, sağlık altyapısını önceleyen, hekime ve ilaca erişimi kolaylaştıran politikaların doğruluğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Bizlerde belediye olarak iyi bir sınav veriyoruz. Elbette bu süreçte sağlık ne kadar öneliyse hayatın devamlılığı açısından ekonomik boyutta o derece önemli. Bu anlamda yeni bir çalışma başlattık. İlk Olarak ATSO, OSB, Ticaret Borsası, Esnaf Odaları ve Ziraat Odası Başkanlarımızla bir toplantı gerçekleştirerek bunun alt yapısını hazırlayalım dedik. Bu süreçte en azından ekonomik, üretim ve istihdam açısından memleketimize ne tür katkılar yapabiliriz, bunun çözüm yollarını konuştuk. Elbette bu çalışmayla ilgili milletvekillerimizin de desteğine ihtiyacımız var. Netice itibariyle sorunlarımıza odaklanmamız gerekiyor. Yani en azından bir sorunu ele aldığımızda somut ve nitelikli adımlar atmamız gerekiyor. İnşallah bu birlik ve beraberliği daha dinamik bir şekilde sürdüreceğiz. Tekrardan böyle bir ortamda bizleri buluşturan İl Başkanımız Sayın Mehmet Dağtekin’e, katkı veren milletvekillerimize ve meclis üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

Toplantıda meclis üyeleri tek tek söz alarak talep ve önerilerini dile getirdiler.  Başta trafik yoğunluğunu azaltacak köprülü kavşak projeleri ile ilgili çalışmalar ele alındı. Altınşehir mahallesinde devam eden köprülü kavşak projesinin yanı sıra Otogar ve 400 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin bulunduğu kavşakta, yeni bir Köprülü Kavşak Projesi için bakanlığa müracaatta bulunulduğu bilgisi paylaşıldı. Yeni Kütüphane, Oturakçı Pazarı, Millet Bahçesi ile ilgili projelerinde konuşulduğu toplantıda özellikle şehir merkezinde park ve meydanların genişletilmesine yönelik çalışmalar masaya yatırıldı. Ayrıca şehir merkezinde turistlere hitap edecek cazibe merkezlerin oluşturulması için yapılan çalışmalar değerlendirildi.

 

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.