DOLAR 16,8241 0.37%
EURO 17,5483 0.35%
ALTIN 977,160,13
BITCOIN 3218570,67%
Adıyaman
30°

AÇIK

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

CHP’Lİ TUTDERE: GENÇLERİN HAYALLERİNİ ÇALDILAR

CHP’Lİ TUTDERE: GENÇLERİN HAYALLERİNİ ÇALDILAR

ABONE OL
5 Mayıs 2020 16:16
CHP’Lİ TUTDERE: GENÇLERİN HAYALLERİNİ ÇALDILAR
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Reklam


 

 

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın açıkladığı Normalleşme Paketi’ne ilişkin değerlendirmelerde ve açıklamalarda bulunan Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, “Süreci yönetemeyen bir iktidarla karşı karşıyayız. Sürekli kin ve nefret dilini kullanarak ülke yönetilmez. Önce ücretsiz maske dağıtacağız dediler, beceremediler. Sonra maske satışına izin vereceğiz dediler. Yetmedi, gençlerin hayallerini çaldılar.”dedi.

 

CUMHURBAŞKANININ SÖYLEMLERİ MİLLETİMİZİ DERİNDEN YARALAMIŞTIR

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın pandemi sürecinde dahi özellikle Cumhuriyet Halk Partisini hedef gösteren, insanları kutuplaştıran konuşmalarının sürece de ülkeye de bir fayda getirmeyeceğini belirten milletvekili Tutdere “Kin ve nefret diliyle ülke yönetilemeyeceği gibi pandemi süreci de yönetilemez. Millet iktidardan hızla derinleşen ekonomik sorunlara çözüm bulmasını, işsizliği yoksulluğu gidermesini istemektedir. Polemiklerle ülkenin yönetilemeyeceği gerçeği açıktır. Millet somut adımlar beklemektedir. Nefret yüklü dil hiçbir sorunu çözmez. Salgınla mücadele kapsamında tüm vatandaşlarımızın beklentilerini karşılayacak, insanları ötekileştirmeden, ayrıştırmadan herkese eşit yaklaşan bir Cumhurbaşkanı profiline en çok ihtiyaç duyulan bu dönemde Cumhurbaşkanının Ulusa Sesleniş konuşmasındaki mevcut söylemleri milletimizi derinden yaralamıştır. Böylesi bir kriz döneminde, milletin birliğini temsil eden bir makamda oturması hasebiyle Cumhurbaşkanı’ndan beklenen şey, milletimizin farklı siyasi görüşlere sahip kesimlerini ve onların görev verdiği siyasi parti temsilcilerini ayrıştırmak değil; sorumluluk bilinci ile birleştirmek, kucaklamak ve bu krize karşı topyekûn bir mücadelenin meşalesini taşımaktır.” ifadelerini kullandı.

 

 

ÜCRETSİZ MASKE DAĞITMA KARARLILIĞI SADECE 28 GÜN SÜRDÜ

 

Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın maske satışıyla ilgili açıklamalarına da değinen Tutdere “Sayın Erdoğan, 6 Nisan 2020 tarihinde yaptığı açıklamasında ‘Kesinlikle para ile maske satışı yasaktır. Salgın bitene kadar vatandaşlarımızın tamamına yetecek maske stokumuz ve üretim planlamalarımız vardır. Ücretsiz şekilde maske ulaştırmaya kararlıyız.’ demişti. Dün Ulusa Sesleniş konuşmasında yaptığı açıklamasında ise bu kararlılıklarından eser kalmadığına hep birlikte şahitlik ettik. Ücretsiz maske dağıtma kararlılığı sadece 28 gün sürdü. Bu süreçte de zaten vatandaşlarımız istenilen maske desteğine tam manasıyla erişemedi. Her fırsatta halka yardım ulaştırması engellenen CHP’li belediyeler halkımıza ayrım yapmaksızın yüz binlerce maske dağıttı. Hala da dağıtmaya devam ediyor. Topyekun bir birlikteliğin söz konusu olduğu bu dönemde sürekli karar değiştiren, yanlıştan yanlışa sürüklenen bu yönetim anlayışı tüm kamuoyunu kaygıya sevk etmektedir. Tüm kararsızlıklara rağmen salgınla mücadele etmeye çalışan vatandaşlarımız artık iktidarın gündemine yetişemiyor. Sayın Cumhurbaşkanı artık siyasi kaygılarını bir yana bırakarak Cumhuriyet Halk Partisinin ve diğer muhalefet partilerinin önerilerine kulak vermelidir. İçinde bulunduğumuz bu zorlu süreci ancak birlik ve beraberlik içerisinde atlatabiliriz.”dedi.

 

GENÇLERİMİZİN HAYALLERİNİ ÇALMAYIN

 

Sınav tarihlerinin değiştirilmesinin öğrencileri olumsuz yönde etkileyeceğini söyleyen milletvekili Tutdere “YKS’nin 25-26 Temmuz’da yapılacağını duyuruyorlar, hazırlıklar bu takvime göre yapılıyor. Sonra cumhurbaşkanı herhangi bir somut gerekçe belirtmeden sınavın öne alındığını açıklıyor. Hayatlarının en önemli sınavlarından birine girecek olan gençlerin gelecekleriyle oynayarak Temmuz ayına ertelenen YKS’nin öne alınması ve Haziran ayında yapılacak olması; gençlerimizin psikolojilerini düşünmeden hareket edildiğinin göstergesidir. Unutulmamalıdır ki öğrencilerimizin, gençlerimizin geleceği tüm siyasi ve ekonomik çıkarların üzerindedir. Milyonlarca öğrencinin geleceğini olumsuz yönde etkileyecek bu karardan geri dönülmelidir.”dedi.

 

 

 

 

 

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.