DOLAR 15,8915 2.21%
EURO 16,8085 3.31%
ALTIN 927,471,83
BITCOIN 4789813,32%
Adıyaman
24°

AÇIK

03:53

İMSAK'A KALAN SÜRE

AGC’den Dev Anlaşma

AGC’den Dev Anlaşma

ABONE OL
4 Temmuz 2020 23:22
AGC’den Dev Anlaşma
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Reklam

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu ile Girne Amerikan Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokolde TGK üye ve çocuklarına yüzde 80 oranında eğitim indirimi yapılması kararlaştırıldı.

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu ile Girne Amerikan Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Dişkaya ve Girne Amerikan Üniversitesi Kurucu Rektörü Serhat Akpınar tarafından imzalanan işbirliği protokolü ile gazeteciler cemiyeti üye ve çocuklarına yüzde 80 oranında eğitim indirimi yapılması kararlaştırıldı.

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti antetli kağıdıyla GAÜ’ye yapılacak olan burs başvuruları 2020 – 2021 döneminde başlayacak ve 7 yıl süre ile yüzde 80’lik indirim geçerli olacak.

Eğitim işbirliğinin önemine dikkat çeken Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Dişkaya “Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu olarak basının sorunlarını belirlemede ve çözüm önerileri geliştirmede hassasiyetle çalışıyoruz. Girne Amerikan Üniversitesi ile yapacağımız işbirliğinin, gelecek kuşaklara katkıda bulunacağına yürekten inanıyorum. Böylesi önemli bir imkanı çocuklarımız güzel bir şekilde kullansın. Herkese de örnek olmasını temenni ediyorum.” Dedi.

İimzalanan işbirliği protokolüne ilişkin bazı detaylar şöyle:

–  Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu, Girne Amerikan Üniversitesi’nin yerel medya ile olan ilişkilerinin gelişmesine destek olur, GAÜ tarafından iletilen haberlerin konfederasyona üye yerel yayın organlarına ulaştırır.

–  GAÜ, Konfederasyon üyelerine ve çocuklarına 2020-2021 akademik yılı için % 80 burs olanağı sağlar. (Eczacılık ve Pilotaj bölümleri hariç) Burs başvuruları TGK antetli kağıdıyla Genel Başkanın imzasıyla kabul edilir. Öğrencilerin kazanmış olduğu bu burslar 7 yıl boyunca kesintisizdir ve öğrenci mezun olana denk aynı bursu kapsar.

–  TGK, GAÜ’nün gereksinim duyduğu alanlarda üniversite öğrencilerine medya kurumlarında “staj” ve “araştırma” olanağı sağlar. GAÜ ve Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu gereksinim duydukları durumlarda karşılıklı olarak yayın ve teknik personele hizmet içi kurslar ve GAÜ öğrencilerine atölyeler düzenler. GAÜ ile Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu eğitim, öğretim ve araştırmalar için yararlanılabilecek yazılı/görsel/işitsel malzeme ile teknik donanımın, karşılıklı olarak kullanılmasına olanak sağlar.

 

– Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu, Türkiye’de il ve ilçeleri ziyaret eden Girne Amerikan Üniversitesi tanıtım uzmanlarının çalışmalarına destek olur. Girne Amerikan Üniversitesi tanıtım uzmanlarının yerel basınla iletişim kurulmasını sağlar.

–  Girne Amerikan Üniversitesi, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu üyelerine, bağlı olduğu işletmeler düzeyinde indirim ve yararlanma olanağı sağlar.

–  Girne Amerikan Üniversitesi, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun Kıbırs’ta düzenlemeyi düşündüğü tüm organizasyonlara destek sağlar, işbirliği yapar.

–  GAÜ ile TGK, karşılıklı olarak bilimsel ve toplumsal amaçlı toplantıların düzenlenmesinde işbirliği yapar, ilgi alanlarına giren konularda ortak araştırma ve çalışmaların yapılmasını destekler. GAÜ, personelinin uzmanlık alanlarına bağlı olarak, TGK’nın organizasyonlarına katılımcı olarak katkı sağlanmasını teşvik eder.

–  GAÜ ile Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu arasındaki bu anlaşmaya bağlı olarak, Konfederasyon üyeleri GAÜ’nün yükseklisans ve Doktora programlarından GAÜ mezunu ile aynı ücret ve imkanlar ile yararlanır.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.