Milletvekili Toprak, “Adıyaman bütün değerleriyle markalaşmaya öncülük ediyor”

76

 

AK Parti Adıyaman Milletvekili Muhammed Fatih Toprak, “Nar, Badem ve Çiğ Köfte deyince akla Adıyaman gelir. İstanbul’daki festivalin, birçok değeri içinde barındıran Adıyaman’ımızın tanıtımına ve ekonomik anlamda kalkınmasına önemli katkıları olacaktır.” dedi

Esenler Belediyesi, ÇİĞDER ile Esenler Adıyamanlılar Derneği (Esader) tarafından 5’incisi düzenlenen Nar, Badem ve Çiğ Köfte Festivali, bu yıl da vatandaşlara ziyafet şöleni yaşattı.

Festivalin ardından değerlendirmede bulunan AK Parti Adıyaman Milletvekili Muhammed Fatih Toprak, Adıyaman’ın önemli lezzetlerinin megakent İstanbul’da sergilenmesi, Adıyaman’ın tanıtımına ciddi bir katkı sağlayacağını söyledi.

Milletvekili Toprak, açıklamasına şöyle devam etti:

“Esenler Belediyesi, ÇİĞDER ve Esader’in organizasyonuyla düzenlenen Nar, Badem ve Çiğ Köfte festivalinde adeta ziyafet şöleni yaşandı. İşin ehli ustalarımızın yoğurduğu çiğköftemiz, Nar’ımız, Badem’imiz bütün misafirlerimize ikram edildi. Bütün katılımcılarımız bu eşsiz tatla tanıştı. Halk müziği sanatçılarımızın da türküleriyle doyasıya eğlendiler. İlimiz, bilinmeyen ancak gerekli tanıtımın yapılması durumunda popüler olabilecek birçok değeri içinde barındırıyor. Bu ve benzeri organizasyonlarla Adıyaman’ımızın bu anlamda iyi rol aldığını söyleyebilirim. İstanbul’daki hemşehrilerimizin de memleketimize sahip çıkmaları bizleri çok mutlu oldukça mutlu etti. Bu güzel organizasyonda başta Esenler Belediye Başkanımız Mehmet Tevfik Göksu olmak üzere hemşehri derneklerimize çok teşekkür ediyorum.”

 

Milletvekili Toprak, daha sonra Adıyaman’daki İlçe Belediye Başkanları, Hemşehri Dernek Başkanları ve Çiğköfte sektöründe faaliyet gösteren iş insanlarıyla bir araya gelerek istişare toplantısı düzenledi.

Cevap bırakın

Almanya Parsiyel İzmir Psikolog Antalya Trafik Kazası Avukatı Antalya Avukat Ankara Ambar Kargo