Aydın “ Adıyaman’a Yakışır, Modern Bir Hastane İnşa Ediyoruz”

102

AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, memleketi Adıyaman’da bir takım ziyaretlerde bulundu.

Aydın, sivil toplum kuruluşları ve esnaf ziyaretlerinin ardından gazetecilerin gündeme dair sorularını yanıtladı.

“150 YATAKLI HASTANENİN PROJESİNİ TAKİP EDİYORUZ”

Bölgede en çok konuşulan konulardan bir tanesinin eski devlet hastanesinin yeri olduğunu ifade eden Aydın “Tabi bu konu üzerinde bir takım siyasetlerde döndü dönmedi değil ama biz her zaman şunu söyledik. Bu hastanenin yerine tekrardan bir sağlık alanı olarak Adıyaman’da kazandıracağız. Bu anlamda proje ihalesinin yapılacağını ilan etmişti. Proje süreci ve yapımı devam ediyor. Proje 2 aya kadar bitme aşamasına gelecek. Yakından takip ediyoruz. Sağlık Bakanımıza, bakan yardımcılarımıza, Sağlık Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürümüze 150 yataklı hastanenin projesini hep birlikte takip ediyoruz. Bu proje belli bir aşamaya geldi. Bu proje biter bitmez ilk etapta bu hastanenin ihalesini gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Bu süreci takip ediyoruz tabi arada vatandaşlarımızın gözünden kaçmış olabilir. 150 yataklı hastaneyi konuşurken 300 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinin inşaatını belli bir aşamaya getirdik. 150 hastanenin iki katı büyüklüğündeki muazzam bir hastane bölgeye örnek ve bölgede olmayan bir takım bölümlerinde içinde olacağı son derece modern 300 yataklı daha da büyümeye elverişli bir kapasitesi olan Kadın Doğum ve Çocuk Hastanemiz hızla inşaatı devam ediyor. “ifadelerini kullandı.

“İLÇELERDE YENİ YATIRIMLAR SÜRÜYOR”

İlçelerde de yeni yeni yatırımların olduğuna işaret eden Aydın, şöyle devam etti: “Sağlık alanlarında her konuda nerden alıp nereye getirdiğimizi bütün vatandaşlarımız biliyor. Adıyaman’da bir tane 112 Acil Servis Merkezi vardı ve 3 adet ambulans vardı. Şuanda 35 tane 112 acil merkez var ambulans sayımızı 65 buldu. Aldığımız ambulansları beş yıl sonra yenilemek kaydı ile paletli ambulans, araziye uygun ambulanslarımız var. Yeri geldiğinde jet ve hava ambulanslarımız var. Her zaman önce sağlık diyoruz.

“MİLYARLARCA YATIRIM YAPTIK”

Diğer alanlarda da buradaki teşkilatlarımızla kadrolarımızla birlikte masaya yatırıyoruz. Bu geçtiğimiz birkaç hafta içerisinde bütün ilçelerimizin sorunlarını masaya yatırdık.  Bu sorunları önce ilde yaptık ve daha sonra ilçelerimizde sorunları masaya yatırdık. Gerger ve Kahta’nın sorunlarını dinleyerek ilçe koordinasyonlarımızı bitirdik. İlçelerimizin geldiği durum sağlık, eğitim, tarım alanında, sanayi anlamında yapılanlar yapılacaklar, planlamalar ve yerinde bu işleri hallettik. Yeri geldi uzun zamandır çözülmeyen sorunları bir telefonla dahi anında çözdük. Olmadı yapımı devam eden yatırımları yerinde gezdik. Baraj şantiyelerini yerinde gezdik. Adıyaman için ne kadar önemli projeler olduğunu hep birlikte her zaman söylüyoruz ama bunu kendi haline bırakmıyoruz. Ve biz aşama aşama takip ediyoruz. Bir yıl aşkın pandeminin verdiği sıkıntılardan dolayı ekonomik süreçler belli, Türkiye’de olup bitenler dünyada Türkiye karşı yapılan saldırılar belli, ama bu saldırılara rağmen bu pandemi süreçlerine rağmen şuanda biz Adıyaman’da son bir sene içerisinde dâhil milyarlarca işler yaptık, temeller attık, ihaleler yaptık. Bir kısmı sonuçlandı bir kısmı devam ediyor. Besni, Gölbaşı dört belde ve 12 köyün içme suyu içme suyunu karşılayan Erkenek içme suyu ihalesini yaptık ve ciddi bir aşamaya getirdik. Diğer taraftan 163 ünitenin olduğu Recep içme suyunun ihalesini yaptık. Yine 100 bin dekar alanı sulayacak olan Büyükçay Barajı’nın ihalesini yaptık. İhale değerlendirme süreçleri devam ediyor. Uzun yıllardır konuşulan Narince -Gerger yolu bunun ihalesini gerçekleştirdik. Bunlarında yakında ihaleleri sonuçlanacak bunların hepsi başlanacak bunlar hep pandemi sürecinde olacak şeyler. Eğitimde ciddi anlamda yatırımlar yaptık. Yüzden fazla derslik bu sene içerisinde yaptık. Depreme dayanıklı olamayan birçok okulumuzu yıkıp tekrardan yaptık. Her anlamda ilimiz açısından önemli yatırımları takip ediyoruz. Dertlisiyiz, nerede ne var ne sorun var, bunlar ne aşamada bunları nasıl çözeceğiz. Allah şükür ayakları yere basan her projeye hükümetimizden olumlu tepkiler ve destekler görüyoruz. Geçen hafta Kırsal Kalkınma projeleri 32 tane hibe aldık. 5 projemiz Sanayi Bakanlığından Adıyaman Gerger, Sincik Akıncılar ve Besni’ye kazandırdık. Bunda da ciddi tekstil ve Adıyaman’da ayakkabı ile ciddi bir atılımımız olacak. Bütün bu projeler yapılıyor. Sanayi sitelerimizi genişletiyoruz. Tarımda yapılacakları her konuda takip ediyoruz. Her alanda nerde ne ihtiyaç  ne sorun varsa bunun çözümü için gerek yerelde yerinde inceleme yapıyoruz, gerekse aldığımız notları Ankara nezdinde çözüme kavuşturmak için çalışıyoruz.”

 

Gerçekleşen ziyaretlere AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Ak Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, İlçe Başkanı Mustafa Alkayış, Kadın Kolları Başkanı Saliha Diler, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Mevlüt Kuştepe ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

 

Cevap bırakın

Almanya Parsiyel İzmir Psikolog Antalya Trafik Kazası Avukatı Antalya Avukat şehirler arası nakliyat Ankara Ambar Kargo