Hizmetin Mimarı Tarih Yazıyor

106

AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, hafta sonunu memleketi Adıyaman’da değerlendirdi.

Aydın, bölgeye hitap edecek olan Çetintepe Barajı ve Çat Barajında incelemelerde bulundu. Çelikhan’da tütün üreticiyle bir araya gelen Aydın, tütün ekti ve koordinasyon toplantısına katıldı.

Yaptığı incelemeleri değerlendiren AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Besni-Gölbaşı içme suyu isale hattı inşaatı çalışmalarını yerinde gözlemledik. Altyapıdan üstyapıya durmadan yola devam ediyoruz. Çetintepe Barajı inşaat alanında bölge milletvekilleri, bürokratları ve vatandaşlarımız eşliğinde geniş kapsamlı bir katılımla incelemelerde bulunduk. Verimli bir sulama ve bereketli bir tarım bölgemizin vazgeçilmezidir. Ülkemiz ve bölgemiz için ehemmiyet arz eden ve yaklaşık 6,5 Milyar TL’ye mal olacak ve 550 bin dekarın üzerinde alan sulanacak olan Çetintepe Barajındayız. Bunun 220 bin dekarlık alanı Adıyaman’da Keysun ve Kızılin Ovalarını sulayacak. Bu ülke hepimizin. Bizler en güzel hizmeti vatandaşlarımıza nasıl kavuştururuzun hesabını yapıyoruz. İnşallah bu sene barajın dolgu alanı ve sulama kanalı bitiyor. İnşallah önümüzdeki yıl bu barajın su tuttuğunu hep birlikte göreceğiz. Bu proje tamamlandığından Besni Keysun ve Kızılin Ovası ile Araban ve Yavuzeli Ovası hayat bulacaktır” dedi.

“ÇİFTÇİMİZİN EMEĞİ KIRMIZIÇİZGİMİZDİR”

Çelikhan Bulam Ovası. Dün de, bugün de, yarın da en başında söz verdiğimiz gibi. Tütün ve tütün eken çiftçimiz Adıyaman’ımızın gözbebeğidir. Çiftçimizin emeği kırmızıçizgimizdir. Çelikhan, Yüzen Adalar. Kartpostal gibi manzarası ve doğal güzelliğiyle mutlaka görülmesi gereken bir incimiz.

KOORDİNASYON TOPLANTISINA KATILDI

Çelikhan, Sincik ve Gerger ilçelerinin talep ve ihtiyaçlarını karşılanması için üç ilçeye de pozitif ayrımcılık yaptıklarını dile getiren AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın , “Çelikhan’ın ihtiyaç ve taleplerini öncelik sırasına göre tasnif edip, bir planlama dahilinde bu ihtiyaçları karşılamak için her türlü gayreti sarf edeceğiz. Bugüne kadar Çelikhan ilçemize eğitim ve sağlık başta olmak üzere her alanda çok güzel eserler kazandırdık. Yeni yatırım ve projeler ile yeni eserler Çelikhan’a kazandırmak için bundan sonra da aynı azimle çalışmalarımıza devam edeceğiz. Çelikhan ilçemiz her türlü hizmetin en iyisini hak ediyor” dedi.

Cevap bırakın

Almanya Parsiyel İzmir Psikolog Antalya Trafik Kazası Avukatı Antalya Avukat şehirler arası nakliyat Ankara Ambar Kargo