Başkan Açıkladı: Heyecan Yeniden Başlıyor

137

Samsat Belediye Başkanı Halil Fırat, zipline heyecanının 1 Haziran itibarıyla yeniden başlayacağını belirtti.

Samsat Belediyesi tarafından Atatürk Baraj Göleti üzerine kurulan ve Türkiye’de çok az yerde bulunan, bölgenin ilk ve tek kaytel (zipline) parkuru yeniden ziyaretçilerine kapılarını açıyor.

Türkiye’nin 5 ilinde bulunan zipline, Adıyaman’ın Samsat ilçesinde bulunan baraj göleti üzerinde 1 Haziran itibarıyla heyecana kaldığı yerden devam edecek.

Samsat Belediye Başkanı Halil İbrahim Fırat, Atatürk Barajı ile birlikte eski Samsat’ın sular altında kaldığını, şimdi ise bu suların üzerinde spor yapıldığını belirterek, “Atatürk Barajı’nın Samsat kıyısında yeni bir turizm destinasyon oluşturduk. Buraya hem yerli hem yabancı turistleri çekme adına, bölgemizde olmayan, Güneydoğu Bölgesi’nde olmayan zipline oyun grubunu oluşturduk. Buraya liman kütüğü aldık. Samsat Belediyesi’nin gezi teknesi bir haftaya kadar burada olacak. Buradaki kıraç alanlar, yaklaşık bin dönüm araziyi tamamıyla ağaçlandıracağız. Lavanta terasından çiçek bahçesine kadar hepsini vatandaşımıza kazandıracağız” dedi.

Başkan Fırat, Ziplene’in  geçen yıl büyük rağbet gördüğünü belirterek, “ 1 Haziran itibarıyla heyecana kaldığı yerden devam ediyoruz. Macera kaldığı yerden yeniliklerle devam edecek. Bütün hazırlıklarımızı bitirdik. Ziyaretçilerimizi bekliyoruz.” İfadelerini kullandı.

310 metre uzunluğundaki halatla baraj üzerinden kayarak giden ziyaretçiler baraj suyu üzerinden kayarak geçmenin keyfini çıkarıyor.

Cevap bırakın

Almanya Parsiyel İzmir Psikolog Antalya Trafik Kazası Avukatı Antalya Avukat şehirler arası nakliyat Ankara Ambar Kargo