Yıldırım “Masa başında kaybetmeyeceğiz”

131

 

Kahta 02spor Kulübü Başkanı Musa Yıldırım, Kanal 02’de ‘Tarafsız Saha’da Yılmaz Çoban’a konuştu. Yıldırım, Fethiye mağlubiyeti sonrasında ilk kez değerlendirmelerde bulundu. Samimi açıklamalarda bulunan Yıldırım, takımı kim ve kimler neden yalnız bırakıyorlar cevabını verdi.

 

Kahta 02spor Başkanı Musa Yıldırım hakem ekibine ve TFF temsilcilerine ateş püskürdü. Yıldırım, tarafsız saha programında bariz hakem hatalarıyla karşı karşıya kaldıklarını belirterek, “Hakemlerin yanlı tutumları, taraftarlarımızı, futbolcularımızı, bizleri ve Kâhta 02spor kulübüne gönül vermiş herkesi üzmüştür.  Yapılan bu bariz tutumlar, en son Fethiye maçıyla artık çığırından çıkmıştır. Gerek temsilcinin takınmış olduğu tavırlar, gerekse hakemin tutumları ve verdiği kararlar ikilemde kalması son derece bizleri üzmüştür. Maç sonunda taraftarlarımızın doğal olarak takımına vermiş olduğu gönülden destekten dolayı ciddi anlamda tepki verdiklerini gördük. Burada ilimin, ilçemin ve kulübümün menfaatlerini korumak bir kulüp başkanı olarak öncelikle bana düşer. Gençlerin o öfkelerini ancak bir kulüp başkanı bastırabilir. Biz hakikaten sahipsiziz. Protokolde sadece emniyet müdürümüz vardı. Tek başına maalesef maçı izledim. Gönül ister ki memleketin siyasileri, yerel siyasetçileri, bürokrasi ile beraber maçı seyrederek bazı haksızlıkları birlikte müdahale etme şansımız olurdu. Kahta tarihinde ilk defa profesyonel lige gidiyor. Çok ciddi emekler verildi. Fakir fukaranın harçlıklarıyla kurulmuş bir takımın emeklerinin masa başında heba edilmesine müsaade etmeyeceğiz. Bizim tepkimiz bunaydı. Bugün hiçbir maçımıza gelmeyen siyasiler var. Bundan sonra inşallah siyasilerimizle, bürokrasiyle birlikte maçları izleriz. “

 

“KAHTA HERKESİMİN TAKIMDIR”

Futbol her tarafta yerel dinamiklerle gider. Belediyenin muhalefette olması bürokraside iktidarda olması bazı sıkıntıları öne çıkardı. Herkesimin takımıyız. Bu yönde de olması için mücadele edeceğiz. Bu şekilde de Kahta’yı hak ettiği yere getireceğiz.

SİYASİLER ÇEKİNİYOR MU?

Siyasiler çekiniyor mu? Sorusuna Yıldırım “Onlara sormak gerekiyor. Aslında biz burada önemli bir iş yapıyoruz. Halkın takımının başındayız. Onların hem bizim yanımızda hem de bizlere teşekkür etmesi gerekiyor.

“SAHİPSİZ KALDIK”

Sahipsiz kaldık diyen Yıldırım “ Bunun temel problemi eğitim, bireysel menfaatler toplumsal menfaatlerin önüne geçmesidir. Biz birbirimizin başarılarıyla övünen değil başarılarla kıskanılan bir halkız. Bazı kişiler de başarısızlıklarını başkalarının başarıları üzerine inşa etmeye çalışıyor.

Eski bir eğitimci olarak da diyorum ki eğitim bu memlekete şarttır. Dik duruş olması gerekir. Hasbi düşüncüleri birbirimize açıklamamız lazım. Bunun için de cesaretin olması gerekir. Halkımız da bu konuda cesaretli olsunlar. Hiç kimsenin kişilik haklarına saldırmak bizleri bir yerlere getirmez. Ama hangi kademede olursa olsun, liderlerimizin daha düzgün ve daha verimli iş yapabilmeleri için mutlak suretle yapıcı, düzgün eleştiriler yapılmalıdır. Doğal olarak karşıdakinin başarısız olması için mücadele veriyor. Bu memleketin bu zihniyetten mutlaka kurtulması lazım.”

“MASA BAŞINDA KAYBETMEYE NİYETİMİZ YOK”

Gerekli yerlere yazılı olarak şikayette bulunduklarını belirten Yıldırım, “Kahta’nın hakkını kimseye yedirmeyeceğiz. Masa başında kaybetmeye niyetimiz yok. Bundan sonraki maçlarda da bir daha bu hataların olmayacaktır umarım. Biz birlikte güçlüyüz.  Bir araya geldiğimizde farklılıkları zenginlikler olarak görmeliyiz.

Fazla bireysel hesapların içerisine girmek istemiyoruz. Memleket hangi formülde nasıl kazanacaksa bireysel düşünmeden hareket etme kanaatindeyim.

 FETHİYE MAÇINDA KURAL HATASI MI YAPILDI?

Maalesef Misli.com un yayın yasağı var ve elimizde görüntülerimiz yok. Alınan notlara bakılarak işlem yapılacak. Bundan sonraki maçlar için şifahen rahatsızlıklarımızı dile getirdik. Daha adaletli olunması yönünde taleplerimizi ilettik. Eğer görüntü elimizde olsaydı kural hatası olacak bir pozisyon var. Bugün görüntü olsaydı maçın tekrarı olacaktı.”

 

Kahta 02 spor kulübü ilk defa profesyonel lig deneyimi yaşıyor. Hem halk olarak hem de bizler. Bu sene beklentimizi tam olarak alamadık. Hak etmediğimiz yerdeyiz. Bedava puanlar kaybettik. Ama futbolda bu tür şeyler oluyor. Ama maalesef “Turist Ömer” gibi konaklama yapıyoruz. Halkından, ilçesinden kopuk bir takım var. Geri kalan maçlarda en iyi şekilde mücadele vereceğiz. Bu yıl kümeyle işimiz yok. Üstlerde en iyi şekilde bitireceğiz. “şeklinde konuştu.

Adıyaman’ın başarılı olacağına inandığını Başkan Yıldırım, Adıyaman 1954spora ve bölgesel amatör ligde mücadele eden İmamağaspor ile Besni Akınspor’a başarılar diledi.

 

Cevap bırakın

Almanya Parsiyel Lewes Taxis Samsun Araç Sigortası Antalya Avukat seo paketleri