İstihdamın yeni adresi “Ustam Kocaeli”

41

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi örgün eğitim dışında kalan, aldığı eğitimle iş bulamayan gençlere mesleki ve teknik beceriler kazandıracak USTAM Kocaeli Projesi’ni hayata geçirdi.

KOCAELİ (İGFA)- USTAM Kocaeli, örgün eğitim çağı dışına çıkmış, herhangi bir mesleği olmayan veya almış olduğu mesleki eğitimle iş bulamayan bireylere sektörün ihtiyaç duyduğu alanlarda, mesleki ve teknik beceri kazandırıp, belgelendirerek beşeri sermayeyi geliştirmeyi amaçlayan istihdam odaklı mesleki eğitim projesi tanıtımına il protokolü ilgi gösterdi. 
Tanıtım programında ilk olarak Kocaeli Üniversitesi’nden KOÜ öğretim üyesi Doç. Dr. Birsen Bilgili sunum taptı. Sunumda fizibilite etüdü ve proje öngörüsüyle ilgili bilgiler veren Bilgili 84 paydaşın katılımıyla çalıştay düzenlendiğini ifade ederek saha araştırması ile ihtiyaç duyulan mesleklerin belirlendiğini, teorik pratik ve staj dönemlerinin yer alacağını, iş ahlakını, iş etiğini önemseyen personeller yetiştirileceğini kaydetti.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, ortak akılla Kocaeli’nin gençleri için bir çalışmaya imza attıklarını belirterek, “Ekibimiz ve paydaşlarımız 390’ın üzerinde firmayla görüşme yaptı. Sektörden 392 firmanın ihtiyaç duyduğu 15’in üstünde meslek alanını önceliklendirdik. Ancak işletmelerden gelecek taleplere göre yeni programlar ekleyeceğiz. Örgün eğitim çağı dışına çıkmış, herhangi bir mesleği olmayan ya da aldığı eğitimle iş bulamayan gençlerimizi hedefledik. Bireylere sektörün ihtiyaç duyduğu alanlarda uygulama ağırlıklı mesleki ve teknik eğitimler vererek istihdama katkıda bulunmayı amaçladığımız; Ustam Kocaeli Projesi istihdam odaklı bir meslek eğitim projesidir 12 Nisan’da başvurular alınacak. Komisyonlarda ön elemeler yapılacak. Sanayimize, işi olmayan gençlerimize güç verecek. Bu projemiz Türkiye’ye örnek olacak” ifadelerinde bulundu” dedi.

Cevap bırakın

Almanya Parsiyel Lewes Taxis Samsun Araç Sigortası Antalya Avukat seo paketleri