ADIYAMAN 1954 VE KAHTA 02

140

Olayları doğru değerlendirmek gerekir. Bu her zaman yapılmalıdır. Mutlaka yenilgiler, yanılgılar, mağlubiyetler vardır hayatta. Mesele olaya neresinden baktığınla da ilgilidir aslında.

Bu maçlardan önce eleştirdim, takımlarımızı ve hocaları, galip geldiklerinde de eksiklikleri ifade etmeye çalıştım. Bunu ben ve benim gibi insanlar neden yapıyor? Bir faydamız olsun diye. Göremeyenler mutlaka çıkacak. Ama biz göremeyenler için doğrulardan vaz mı geçmeliyiz? Hayır.

Şimdi, herkesin kırgın ve kızgın olduğu bu gün şunu sormak istiyorum:

1.Takımımızın şampiyon olma şansı var mı?

– Bence var.

(Bu oyunla yok diyenleri duyar gibiyim. Haklılar ama bu da geliştirilebilir.)

  1. Takımın Play-off oynama şansı var mı?

-Bence o da var.

O zaman sorunu değişik yerlerde aramayın asıl sorunu bulma uğraşı içerisine girin. Bu takım neden sıralamada altta olan takımlara puan veriyor? Neden bu takım galip geldiğinde bu kadar böbürleniliyor? Neden eleştiri yapıldığında düşman gözüyle görülüyor? Neden iş bilmezler bu kadar itibar görüyor? Neden biz kendi yanlışımızı görmüyoruz? Sorularına verdiğiniz samimi cevaplar sizi er ya da geç doğruya ulaştırır.

Daha sakin olup, süreci doğru yönetecekleri bir bekleyelim. Zihin paraşüt gibidir ancak açıldığında sahibine faydası dokunur. Bol oksijen alıp, sabrı hakim kılalım.

Cevap bırakın

Almanya Parsiyel Lewes Taxis Samsun Araç Sigortası Antalya Avukat seo paketleri