Adıyaman Kent Meydanına Kavuşuyor

69

Devasa projeleri ortak akılla gerçekleştirip, herkese ve her kesime uygun olmasını amaçlayan Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, eski hükümet binasının bulunduğu alanda yapılması planlanan meydan projesi için de geniş katılımlı bir istişare programı düzenledi.

Ortak akıl ve istişareler ile her kesimin fikrini alarak önemli projeleri hayata geçirmeyi hedefleyen Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, eski hükümet binasının bulunduğu alana yapılması planlanan proje hakkında istişarelerde bulunmak için STK temsilcileri, siyasi parti yöneticileri, akademisyenler, muhtarlar ve basın mensuplarıyla bir araya geldi.

TPAO Konferans Salonunda gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, katılımcılara teşekkür ederek, proje hakkında bilgiler verdi. Toplamda yaklaşık 13 dönümlük bir alanda yapılması planlanan meydan projesinin içerisinde cami, kitap kafe ve kuru havuzlardan oluşan yapıların olacağını belirten Başkan Kılınç, meydanın altında da iki katlı otopark olacağını dile getirdi.

Projenin kabul edilmesi halinde en kısa sürede çalışmalara başlayacaklarını da sözlerine ekleyen Başkan Kılınç, şunları dile getirdi: “Adıyaman’ı ilgilendiren her önemli konuda toplumun her kesimiyle bir araya gelip, görüşlerini almayı amaçlıyoruz. Çünkü bu kent bizim ve yapılacak olan hizmetler bu ilde yaşayan herkes için… Kentleri kent yapan meydanlarıdır, meydanlar kentin hafızasıdır, buluşma yeridir. Bunun düşünceyle kent genelinde sürdüğümüz yeni yaşam alanlarındaki çalışmalarımızdan bir tanesi de eski valilik binasının yerine yapmayı planladığımız meydan düzenleme projesidir. Bugün de STK temsilcilerimiz, muhtarlarımız, siyasi parti temsilcilerimiz ve basın mensuplarımızla bu projemiz hakkında değerlendirmelerde bulunmak amacıyla bir araya geldik. Herkesin fikri bizim için önemlidir. Ortak akıl ve istişarelerle bu şehri daha yaşanabilir bir kent haline getireceğiz inşallah.”

Başkan Kılınç’ın konuşmasından sonra sahneye çıkan meydan projesini hazırlayan Belen Mimarlık Firması yetkilisi Özcan Belen, proje hakkında katılımcılara bilgiler verdi.

Konuşmaların ve sunumun ardından toplantıya katılanların projeyle ilgili fikir ve önerileri dinlendi.

Cevap bırakın

Almanya Parsiyel Lewes Taxis Samsun Araç Sigortası Antalya Avukat seo paketleri