Başkan Amcaları Bu Kez Üzdü!

116

Ülkemizde koronavirüs vakalarının yaşandığı andan itibaren başlatılan EBA eğitim programına katılamayan çocuklara müjde vererek onlara tablet, bilgisayar ve televizyon desteği vereceğini söyleyen Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç’ın sosyal medyada yapmış olduğu paylaşım fiyasko ile sonuçlandı.

Sosyal medya üzerinden halka duyuruda bulunan Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç’ın sözünde durmaması veliler tarafından tepkiyle karşılanırken, Adıyaman merkeze bağlı Yaylakonak Belediyesi ise örnek bir çalışmaya imza attı.

Yaylakonak Belediyesi olarak Kasım ayı olağan meclis toplantısında pandemi sürecinde üniversitelerde okuyan öğrencilerin internet ve tablet giderlerini karşılamak için karar aldıklarını söyleyen Yaylakonak Belediye Başkanı Abuzer Aydın şöyle dedi; “Pandemi sürecinde okullarından uzak kalan öğrencilerimizin yanında olma adına internet ve tablet masraflarını karşılamak için belediye meclisinde karar almış bulunmaktayız. Zor durumda olan öğrencilerimize katkı sunmak adına alınan bu karardan dolayı meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Belediyemizce nakdi yardım yapılması hususunda alınan kararımızda emeği geçen herkese teşekkür ediyor, bu kararın halkımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.”

Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç’ın 22 Eylül tarihinde yapmış olduğu; “Koronavirüs nedeniyle sıkıntılı günlerden geçiyoruz. Bu nedenle ihtiyaç sahibi ailelerimizi ve çocuklarımızı yeni eğitim ve öğretim hayatlarında yalnız bırakmamak için tablet, bilgisayar ve televizyon gibi ekipman desteği sağlayacağız” şeklindeki açıklamasının üzerinden aylar geçmesine rağmen ne bir dağıtım nede bir gelişmenin olmaması bu kadar da olmaz dedirtti.

Göreve geldiği günden bu yana gözle görülür bir tane bile eseri olmadığı gibi Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından Altınşehir’de yapılan battı-çıktığı kendine mal ederek, boy boy fotoğraflar çektiren Başkan Süleyman Kılınç’ın maddi durumu iyi olmayan çocukları umutlandırarak yaptığı paylaşımın üzerinden aylar geçmesi verilen vaadin gerçek olmadığını gün yüzüne çıkardı.

Öte yandan evlerinde tablet, bilgisayar ve televizyon olmadığı için eğitimlerini alamayan çocuklara müjde veren Başkan Süleyman Kılıç’ın bu ailelerin olduğu mahalleri ziyaret esnasında ne gibi bir tepkiyle karşılaşacağı da merak konusu oldu. Mazbatasını aldığı ilk andan itibaren sosyal medya da fotoğraf paylaşmak ve Ankara’da bürokratları ziyaret etmek dışında pekte bir çalışması olmayan Kılınç’ın tablet, bilgisayar ve televizyon dağıtımı konusunda 22 Eylül tarihinden sonra hiçbir paylaşım yapmaması kamuoyu tarafından da tepkiyle karşılanıyor.

Cevap bırakın

Almanya Parsiyel Lewes Taxis Samsun Araç Sigortası Antalya Avukat seo paketleri