Perre Antik Kenti, Geleceğin Şampiyonlarını Ağırladı

254

Milli sporcular İbrahim Çolak ve Ahmet Önderin kazandığı tarihi başarılar ile ilan edilen 2019 yılı Ekim ayı Cimnastik Haftası ve Türkiye Cimnastik Günü Adıyaman’da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Adıyaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Cimnastik sporcuları Kommagene Krallığının 5 büyük yerleşim yerinden biri olan tarihi Perre Antik Kenti Nekropol alanda Türkiye Cimnastik Gününü geleceğin şampiyonları ile doyasıya kutladılar.

Cimnastik Haftası nedeniyle bu yıl ilk defa kutlamalar düzenlediklerini belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş; “Perre antik kenti olarak bilinen ve Kommagene Krallığı’nın beş büyük kentinden biri olan bu topraklar binlerce yıldır jeopolitik bir öneme sahip olması nedeniyle İl Müdürlüğü olarak sporcularımız düzenlediğimiz organizasyonu bu tarihi atmosferde yaşasın istedik.Minik sporcularımızın spora olan ilgilerini farklı aktiviteler düzenleyecek daha eğlenceli hale getirmeye çalışıyoruz. Bu hem Cimnastik yapıp hemde tarihimizi ve kültürümüzü yakından tanıyan sporcularımızla keyifli bir gün geçirdik.

İl Müdürü Fikret Keleş; Cimnastik Günü’nü ve Cimnastik Haftası’nı kutluyor, geçen yıl Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda elde edilen büyük başarı ile bu mutluluğumuza vesile olan sporcularımızı bir kez daha tebrik ediyorum” dedi.

Cevap bırakın

Almanya Parsiyel İzmir Psikolog Antalya Trafik Kazası Avukatı Antalya Avukat Ankara Ambar Kargo