728×90 Bannerrr

Vali Çuhadar ” Perre İçin 60 Milyon’a İhtiyaç Var”

58

Kommagene Krallığının 5 büyük kentinden biri olan Perre Antik Kenti Nekropol alandaki tarihsel ve arkeolojik kazılarla ilgili Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar değerlendirmelerde bulundu.

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, Perre Antik Kentin kamulaştırılması için 60 milyon liraya ihtiyaç olduğunu ve altında ciddi bir kültür varlığının olduğunu düşündüklerini ifade etti.

Kommagene Krallığı’nın beş büyük kentinden biri olan Perre Antik Kenti alanında incelemeye yapan Vali Mahmut Çuhadar, 600 dönüm arazide 128 yapının olduğunu bunların sadece 12 tanesi kamulaştırıldığını ve Perre Antik Kentin ortaya çıkartılması için 60 milyona ihtiyaç olduğunu söyledi.

Perre Antik Kentin altında ciddi bir kültür varlığı olduğunu belirten Vali Mahmut Çuhadar, “Perre Antik Kenti Nekropol alanında yaklaşık 600 dönüm arazide 128 yapı mevcut. Bu 128 yapının sadece 12 tanesi kamulaştırılmış durumda geri kalan 116 yapı kamulaştırılmasını bekliyor. Bunları kamulaştırmak içinde 60 milyon Türk lirası ihtiyacımız var.  Eğer bunu sağlarsak Perre Antik Kenti’nde kültür varlığını herkes görebilecek.” dedi.

Cevap bırakın