Toprak, Su ve Çocuk Projesi Hız Kazandı

111

Adıyaman Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından yürütülen Toprak, Su ve Çocuk Projesi hız kazandı.
Adıyaman Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Adıyaman Çocuk Evleri sitesinde bulunan 8000 m² alan içinde kurulması planlanan sera, hobi bahçeleri ve atölyeler ile Çocuk Evleri Sitesinde kalan ve Sosyal ve Ekonomik Destek alan çocukların faydalandırılması planlanıyor.
Torak, Su ve Çocuk Projesinin gerçekleştirildiği alanı ziyaret eden İl Müdürü Fehmi Çelik proje ile ilgili açıklamalarda bulundu.
İl Müdürü Çelik yaptığı açıklamada; “Çocuklarımızın her alanda gelişimi bizler için çok önemli, çocuklarımızın karşılaştığı her durum onlar için ufuk açıcı birer tecrübe olacaktır. Bu duygularla Çocuk evleri sitesinde kalan ve kurumumuzdan Sosyal ve Ekonomik Destek alan çocuklarımıza yönelik olarak içerisinde sera, hobi bahçeleri ve atölyelerin bulunduğu, çocuklarımızda bütüncül yaklaşım eğitim modeli uygulayabileceğimiz yani çocuklarımızın dil-bilişsel, duygusal, ince-kaba motor, öz bakım ve sosyal becerilerini geliştirmeye odaklı bir gelişim destek modeli uygulamak için bu projeyi gerçekleştiriyoruz. İnanıyorum ki bu proje ile çocuklarımız problem çözebilen yaratıcı fikirlere sahip olarak yetişeceklerdir.” Dedi.

Cevap bırakın

Almanya Parsiyel Lewes Taxis Samsun Araç Sigortası Antalya Avukat seo paketleri